web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Jakub Kornfeil: Smutná neděle

Kapitoly článku

Jakub Kornfeil chtěl dát své mamince k narozeninám pěkný dárek, což se mu ostatně i osmým místem v závodě Grand Prix Malajsie podařilo. Radost však záhy zastřela tragická smrt Itala Marca Simoncelliho.

Po závodě Kubajz zářil jak malajské slunce, které nad Sepangem pralo do všech dnes velmi vydatně. To jak včera český mladík proklamoval o chuti se poprat, taky dneska do puntíku i splnil. Nebýt chybičky v poslední zatáčce bylo by jeho umístění ještě o jednu příčku lepší. Radost z výborného závodu, nádherné bitvy a dalšího výrazného bodového úspěchu, však brzy zahalila zpráva o smrti Itala Marca Simoncelliho. Úsměvy se vytratily a po tvářích místo toho začaly kanout opravdové chlapské slzy. Víc k tomu ani není co říct…., stačí jen vzpomínky.

Jakub Kornfeil: „Já bych raději asi ani nemluvil. Je vůbec o čem? Ach jo….! Dnešní vedro bylo neskutečné. Start se mi tak nějak normálně vydařil a do první zatáčky jsem najížděl z venku, protože tam nikde nebylo už místo a tak jsem se i nějak zasekl. Navíc na výjezdu byl domácí jezdec Khairuddin, který mne trochu přibrzdil a ještě mne předjel někdo z Mahindry a tak jsem měl celé špatné první kolo. Potom mi pak prostě nic jiného nezbývalo než za to pořádně vzít, protože pokud jsem měl udržet kontakt s Kentem, který společně s Moncayem začal ujíždět, tak jsem prostě musel hodně tahat. Za dvě kola jsem je sjel a zařadil se do skupinky, která byla vlastně bitvou o 10.místo. Okamžitě jsem se zapojil do bojů, které vlastně trvaly až do samotného konce závodu. Ty nejkrutější pak byly s domácím závodníkem Zulfahmi Khairuddinem, jel doma fakt hodně na krev. V nájezdu do posledního kola jsme se nechal předjet, protože jsem věděl, že by mi to někde z větru poslal, vlastně se to v průběhu závodu stalo vícekrát. Do útoku jsem chtěl již z větru já a do poslední zatáčky jsem mu to tam poslal. Byl jsem však další a on toho využil a vrátil se do ideální stopy zpátky a tím pádem skončil přede mnou. Nebyl to jednoduchý závod, protože jsem měl problémy se zadním kolem a bylo velmi těžké se s tím srovnat. Zvažovali jsme dvě varianty pneumatik, ale nakonec jsme se rozhodli pro směs F, která by měla vydržet vice, ale i tak to stejně klouzalo. Děkuju všem za to, jak mi nachystali motorku, vše fungovalo skvěle a po dlouhé době to byl skvělý souboj a výsledek to jen umocnil, ovšem jen na krátko. To je ale asi tak všechno…., to ostatní okolo je už smutné!.“

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...