Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Oliver König už v pátek vstoupí do dalšího závodu kategorie Supersportů 300. V nizozemském Assenu ho čekají tréninky. Měsíční pauzu vyplnil talentovaný motocyklový jezdec testy na okruhu v Mostě, Flat Trackem, ale také brigádou ve Wine Baru v pražské Michli nebo tréninkem. „Za každý uběhnutý kilometr mi manažer našeho týmu dá sto korun. Běhám jak o život, minulý týden jsem dal čtyřicet kilometrů, na konci roku zkusím maraton,“ usmál se König, který chce navázat na minulý závod v Itálii, kde skončil na osmé příčce. Začátkem srpna ho pak čeká domácí akce v Mostě.

Celý článek...

23.-25. července 2021 se koná na Schleizer Dreieck Mezinárodní německý motocyklový šampionát (IDM). Poprvé od začátku koronové pandemie před rokem a půl úřady povolují neomezený podnik kvůli nízkému počtu případů. Diváci mají volný přístup a na velké louce je povoleno kempování. Na jediné přírodní závodní dráze v Německu se vše vrací do starých časů - s nadějí, že budoucnost bude vypadat jinak a COVID-19 už nebude mít šanci.

Celý článek...

Plánovaná Grand Prix tahačů ADAC na 17. a 18. července 2021 na Nürburgringu byla zrušena. V rámci doprovodného programu se měly konat také dva mistrovské závody IDM Superbike 1000. Po silném dešti a bouřích jsou ale nyní na mnoha místech povodně. Přírodní katastrofa byla vyhlášena v okrese Ahrweiler, kde je také závodní okruh Nürburgring. V obci Schuld se zhroutilo šest domů a dalším hrozí zhroucení. V regionu je mnoho úmrtí a pohřešovaných lidí. „Zrušení závodního víkendu je naprosto oprávněné,“ říká manažer série IDM Normann Broy. "Všichni záchranáři v regionu mají službu a naše myšlenky jsou v těchto těžkých hodinách s oběťmi a vyjadřujeme jim soustrast." V takové situaci musí jít závody stranou. ““

Motocykl Harley-Davidson® Sportster® S je zcela nový sportovní custom, který přináší úžasné jízdní zážitky a zahajuje novou éru sportovního charakteru Sportster. Motor Revolution® Max 1250T V-Twin o výkonu 121 koní je zárukou nespoutaného přívalu točivého momentu na každý povel plynové rukojeti. Štíhlý rám z lehkých materiálů a špičkové odpružení umožňují obratné a intuitivní ovládání s perfektní odezvou. Od semaforu k semaforu, od zatáčky k zatáčce, Sportster® S jezdci v každé situaci nabídne výjimečný výkon a nastavuje nový standard pro tuto výraznou modelovou řadu Harley-Davidson.

Celý článek...

Premiérový závodní víkend světového šampionátu superbiků World Superbike v Mostě se nezadržitelně blíží. Fanoušci se mohou těšit na souboje elitních jezdců a nebudou chybět ani čeští zástupci. Ve třídě World Supersport 300 se domácím fanouškům představí stálice tohoto šampionátu Petr Svoboda a Oliver König, dalších pět českých závodníků obdrželo divokou kartu a budou tak moci poměřit své síly se světovou špičkou.

Celý článek...

Tuhle akci není potřeba dlouho představovat – nejlepší domácí freestyle motokrosaři, borci ze SuperEndura, nadšenci z country cross a hlavně skvělá muzika a party. Tradičně začátkem září se v areálu Kavčák u Benešova uskuteční nadupaný Rock'n'ride. A pozor, tentokrát historicky poprvé půjde o oficiální závod mezinárodního mistrovství ČR v SuperEnduru. Atraktivní program začne od pátku 10. září. „Čekáme absolutní českou špičku a skvělé jezdce ze zahraničí,“ prohlásil Vít Kuklík, jeden z organizátorů respektované motoristické události.

Celý článek...

Lepší průběh víkendu si nemohl ani přát. Talentovaný motocyklový jezdec Oliver König vyhrál oba závody na chorvatském okruhu Grobnik v rámci šampionátu Alpe Adria. Ten se započítává také do domácího mezinárodního mistrovství. A König byl v kategorii Supersport 300 bodově stoprocentní, konkurenci významně drtil. „Na motorce jsem se cítil dobře, vyzkoušeli jsme hodně věcí v nastavení. Nabral jsem skvělý pocit a mnoho užitečných dat. Jsem za to moc rád,“ mluvil spokojeně König, kterého čeká koncem července závod v Nizozemsku v rámci MS superbiků.

Celý článek...

Nejnovější komentáře

Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...
Závody se nejezdí, ale smlouvy se vesele podepisují.. ...