web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

„Není to rukama,“ tvrdí Zanáška po nepovedeném Brnu

První závodní víkend sezóny 2024 se, jak už je zvykem, konal na Masarykově okruhu při příležitosti Jarní ceny Brna. Počasí sice klasicky připomínalo cenu zimní, nicméně i přesto se mladý Zanáška rozhodl zúčastnil závodů dvou po sobě jdoucích kategorií – SSP300 a Superbike.

Oproti loňské sezóně došlo v týmu MZ3 Corse k řadě změn. Nejen že Max rozšířil svou závodní stáj o Hondu CBR 1000 RR Fireblade, vyměnil také svoji Yamahu YZS-R3 za novější. Na brněnský autodrom přijel mladý závodník s velkým očekáváním, jeho cílem bylo zajíždět obdobné časy, se kterými se se sezónou 2023 loučil. Stroj ovšem nefungoval podle jeho představ. Problémy přicházely především na rovinkách, na kterých velmi ztrácel.

Mrazivé počasí hrálo významnou roli po celý víkend. Nejen páteční volné tréninky, ale především sobotní program kvalifikací a prvního závodu byly doprovázeny loterií, zda se vydat na dráhu na suchých nebo na mokrých gumách. Zvolená taktika se nevyplatila především v sobotním závodu. Při nájezdu na startovní rošt se rozpršelo a ze strany pořadatelů byl jednoznačně vyhlášen mokrý závod. Týmy tak měly čas 15 minut na přezutí svých motocyklů, nicméně meteoradar a šedivé nebe už tak jednoznačné nebyly. Tým Maxima Zanášky doufal v osychání tratě, proto nechali přezuto na sliky, nicméně pak se ještě více rozpršelo, a proto se Max po dvou kolech rozhodl závod předčasně ukončit.

Co se týče účasti Zanášky v Superbicích, jednalo se především o seznamování se s novým strojem. Přes zimu došlo ke kompletní přestavbě motorky, a tak bylo primárním cílem otestovat její funkčnost před závody ve Starém Městě. I přesto, že se v průběhu soboty vyskytly další technické závady, které nebylo možno ihned opravit, si Max svoji účast v této kategorii velmi užíval. Sobotního závodu a dále ani nedělního programu už se však s litrovou motorkou nezúčastnil.

Neděle přinesla nejmrazivější teploty především z rána, kdy teplota tratě ukazovala záporné hodnoty. Již během warmupu problémy s R3 přetrvávaly a jinak tomu nebylo ani během odpoledního závodu. Maxovi se sice povedl start, kdy do první zatáčky najížděl s první polovinou startovního pole, poté se však slabý výkon motorky projevil v celém závodu, a tak závod dokončil na 13. místě.

Ze studeného startu nové sezóny si tým odváží celou řadu nových zkušeností, nové poznatky, na čem do příště zapracovat, a především motivaci do budoucna útočit na vyšší příčky. Následující závodní víkend nás čeká už 4.-5.5. na Maxově oblíbeném Slováckém okruhu ve Starém městě u Uherského Hradiště.

Poděkovat by chtěl především sponzorům, rodině a fanouškům, kteří se dívají a fandí.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...