web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Zanáška si spravil chuť, ve Starém Městě si vyjel podium

Na druhý závod letošní sezóny se tým MZ3 Corse vydal na Moravu, kde se pořádal jubilejní XX. ročník Slováckého okruhu. Jak tým pár dní před odjezdem k závodu informoval, Max Zanáška se ho nakonec účastnil pouze se svojí třístovkou, protože díly na litrovou Hondu dorazily až po víkendu.

Po nepovedeném Brně se motorka zavezla na kontrolní servis do Kudlovic u Uherského Hradiště, kde ji dal Karel Matuš ml. v jeho motoservise na brzdu. Došlo tak k měření výkonu motocyklu a následovaly úpravy, které zajistily bezproblémovou funkčnost po celou dobu závodního víkendu.

Do sobotních kvalifikací Max najížděl s jasným cílem – vybojovat co nejlepší příčky na startovním roštu. V první kvalifikaci se mu podařilo zajet nejrychlejší čas. Odpolední kvalifikace, ve které chtěl svůj výkon ještě vylepšit, však byla z důvodu pádu jednoho z jezdců předčasně ukončena a Maxovi se už zrychlit nepodařilo. Proto se musel spokojit s místem druhým. Jelikož byla kategorie třístovkářů spojena ještě se dvěma kategoriemi (SSP400 a 250 Open), zajetý čas Maxovi zajistil 6. řadu, kdy největšího soupeře měl přímo před sebou v řadě páté. Po povedeném startu obou nejrychlejších jezdců kategorie SSP300 docházelo k dechberoucí bitvě, ve které Max určitý čas celé pole vedl. Motocykl Káji Šilpocha však ukázal své – během závodu dokázal držet tempo s motocykly 250 GP, a tak si Max ze Starého Města odváží 20 bodů za 2. místo. Celý víkend doprovázelo krásné počasí a příjemná atmosféra.

S konečným výsledkem jsme spokojení a nyní už se těšíme na legendární zatáčky do podkrkonošských Hořic, kterých se Max premiérově zúčastní opět se svojí R3.

,,Děkuji své rodině, mechanikům, rodině Matušových za cenné rady a sponzorům (Deresta - realizace staveb, KEVEX, PoUrazu.cz, 4SR - For Street Racing) za jejich podporu, Max.”

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...