Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Když si vybíráte dovolenou, nejde jenom o to, najít tu nejhezčí destinaci, která bude dokonale vyhovovat vašim potřebám a přáním a splní všechny vaše tajné sny. Ve hře je i další věc. Počasí. To ovšem už tolik ovlivnit nemůžete. Ano, pokud budete mířit třeba do exotických destinací v džungli, vyhnete se období dešťů. Kdo nemá rád horko, a přesto by rád strávil příjemný pobyt u moře, vybere si termíny mimo hlavní sezónu. To se dá předem z dlouhodobého pohledu naplánovat. Ale z krátkodobějšího hlediska se to předvídat nedá. Může se vám nečekaně rozpršet. Pokud ale budete cestovat autem s karavanem připojeným na tažném zařízení, ani nepřízeň počasí vás nerozhází.

Celý článek...

O své auto se většina řidičů stará pěkně s láskou – vyčistí mu interiér, nablýskají karosérii v myčce, dbají na jeho vybavení a co nejvyšší komfort při řízení. Co se ovšem často zanedbává je odpovídající pojištění vozu. A tím nemáme na mysli je odpovídající limity u zákonem daného povinného ručení. Pojďme se na to podívat.

Celý článek...

Každý máme nějaké sny, ať už ty dlouhodobé nebo takové, jenž si můžete splnit ihned. Kdo z vás někdy netoužil projet se supersportem, za kterým se bude každý otáčet? Autem, které vám bude kdejaký muž závidět? Nelákají vás rychlá auta? Tak vyzkoušejte třeba jízdu Tatrou 815 v pořádném terénu. A kde že se všechny tyhle sny plní? No přece na Adrop.cz, ten se specializuje na netradiční zážitky, na které budete ještě dlouho vzpomínat.

Celý článek...

Chystáte se na nákup střešních nosičů a máte obavu z jejich montáže? Není třeba, pro téměř jakkoli řešenou střechu existuje kompatibilní typ nosiče. Ať už je střecha čistá, s klasickými nebo integrovanými podélníky, T-profilem neboli kolejnicí či fixačními body, správný nosič na ni připevníte bez větších problémů. Jak vybrat ten správný?

Celý článek...

Odvézt si svých pět švestek hezky podle svého gusta, zaparkovat na místě, kde se vám to líbí. Nebýt omezován ubytováním v hotelu, mít možnost užít si romantiku. Vypadá přesně takto vaše představa o ideální motoristické dovolené na čtyřech kolech? Můžete si ji samozřejmě naplánovat, v tom není žádný problém. Budete ale potřebovat karavan a samozřejmě vůz s tažným zařízením, které umožní vaši obytnou buňku k vozu připojit. Jak si s tím vším poradit a jak dorazit bezpečně do cíle své cesty?

Celý článek...

garazova_vrata_lomax_pro_motorkare

Krásné dny nás pomalu opouští a příležitostí k dlouhé projížďce ubývá. Připravte se na zimní měsíce včas a postarejte se o svůj stroj s pozorností, která se vám mnohonásobně vyplatí.

Celý článek...

Otázka, zda pořizovat či nepořizovat helmu na motorku, má jednoznačnou odpověď: Helmu rozhodně musíte mít. Bez helmy totiž jezdí jenom hazardér. Zodpovědní jezdci dobře vědí, že jim helma v případě nehody může zachránit život. Proto podstatně není, zda helmu ano či nikoli, ale jakou vybrat a na co dát při výběru pozor.

Celý článek...

Motorový olej je technická kapalina, která se používá v systému mazání motorů aut. Hlavním účelem je zde redukce tření mezi pohyblivými kovovými díly, jejich čistění a ochrana před korozí. Kromě olejové báze obsahují tyto produkty i aditiva, jako například detergenty, dispersanty, látky zlepšující viskozitu, inhibitory koroze a oxidace. Podle stupně viskozity, která se ukáže při různých teplotách, rozlišujeme několik typů motorových olejů: klasifikace podle SAE (Society of Automotive Engineers), podle API (American Petroleum Institute) a podle ACEA (European Automobile Manufacturers Association).

Celý článek...

Navštivte evropské závodní okruhy a udělejte si motoristickou dovolenou snů! Lákají vás tratě jako německý Nürburgring, rakouský Red Bull Ring nebo Hungaroring v Maďarsku? Chtěli byste je navštívit, nebo se na nich dokonce projet? Naplánovat dovolenou s těmito cíli je jednodušší a levnější, než se zdá. Pomůže Tipli.cz.

Celý článek...

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...