web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Představení motocyklového portálu Moto.cz

Obsah

moto-logo

Moto.cz je motocyklový portál, který se zabývá vším ze světa motocyklů a na jehož tvorbě, fungování, vylepšování a dalšímu rozvoji se podílejí především motocykloví fanoušci a nadšenci.

Celé stránky i veškerý obsah tvoříme sami a ve svém volném čase, bohužel to tedy není náš zdroj obživy. Naše zájmy a nadšení ale sahají hluboko do světa motorek a rádi bychom Vám proto přinášeli co nejvíce informací a zajímavých článků ze všech oblastí motocyklů a jejich historie.

Obracíme se i proto na Vás, naše čtenáře a stejné nadšence, kteří mohou přispět k naší představě motocyklového portálu, který bude ve všech směrech informovat o dění, minulosti i budoucnosti motorek, motocyklového sportu a o všem s tím souvisejícím.

Rádi proto uvítáme všechny, kteří nám jakkoli pomůžou ve vytváření obsahu tohoto motowebu. Stále hledáme nové nezávislé a dobrovolné přispěvatele, redaktory, fotografy a fanoušky, kteří budou utvářet a doplňovat náš webový portál, který i díky Vám tak bude stále obsáhlejší a zajímavější. Více zde.

Hledáme především jakékoli informace a materiály z historie motocyklů a motocyklového sportu. Pokud tedy máte zajímavé informace, fotografie, startovní listiny, programy závodů či jakékoli jiné zajímavosti kontaktujte nás mailem na: . Materiály budeme samozřejmě vždy s uvedením Vašeho jména, či dle domluvy, více zde.Zviditelněte se a publikujte také na moto.cz

 

moto.cz

 

 

Zaměření portálu Moto.cz

Moto.cz je motocyklový portál, který se zabývá vším ze světa motocyklů, kdy naším hlavním zaměřením jsou motocykly, motosport, okruhy a autodromy, technika, cestování a především motocyklová historie, tedy bývalé české i slovenské okruhy a závody, osobnosti či historická motocyklová technika.

                                             

Přehled funkcí webu

Hlavní zaměření a funkce motocyklového portálu www.moto.cz:

  • Články a novinky o všem ze světa motocyklů
  • Databáze motocyklové historie, především bývalých českých a slovenských okruhů
  • Rozsáhlé historické i současné fotogalerie
  • Videogalerie
  • Komentáře ke článkům
  • Diskuze sloužící jako fórum pro motorkáře
  • Responzivní design stránek
  • a další..

                                             

Proč být registrovaný

Díky registraci na našem motowebu získáte svůj osobní profil, možnost psát i upravovat komentáře ke zprávám a ke článkům, možnost neomezeně diskutovat a komentovat v diskuzích, nahrávat fotografie či videa a spoustu dalších možností, které se budou časem dále rozvíjet.

Pokud se rozhodnete nám přispět nějakou částku na provoz webu, pak budete mít po přihlášení se celý web Moto.cz zcela bez reklam! či budete mít možnost získat naše samolepky.

                                             

Nabídka reklamy a další spolupráce

Pro firmy nabízíme možnost zveřejňování PR článků a bannerovou či textovou reklamu. Ceník reklamy si můžete vyžádat mailem na: . Více informací o možnostech reklamy u nás najdete také zde.

Kromě reklamy je možné se individuálně domluvit i na jiných způsobech propagace, jako je uspořádání soutěže, ankety, či v určitém případně i na výměně odkazů s podobně zaměřenými weby. Pokud máte jakýkoli jiný zajímavý nápad, či dotaz neváhejte nás kontaktovat!

                                             

Hledáme spolupracovníky

Pro co největší rozvoj, aktuálnost a kvalitní obsah stále hledáme nové nadšence, spolupracovníky a jakoukoli další výpomoc při vytváření nového a kvalitního obsahu. Uvítáme tedy kohokoli s dobrým nápadem či informacemi a dále hledáme: Nezávislé redaktory a další přispěvatele, historiky, fotografy, lidi se zajímavými kontakty a informacemi, modelky na focení a další..

                                             

Hledáme historické materiály

Pokud vlastníte ve svém archivu historické fotografie ze závodů motocyklů, startovní listiny, programy závodů, máte informace a zajímavosti z historických závodů, či máte jakákoli jiné zajímavé materiály, podělte se s ostatními příznivci motocyklových závodů! Napište nám mail na: , obratem se s Vámi spojíme.

                                             

Spolupráce se závodníky

Jste-li závodník, či máte vlastní závodní tým, ozvěte se nám a my Vám můžeme pomoci se zviditelněním! Rádi budeme publikovat Vaše tiskové zprávy, prohlášení, fotogalerie či další materiály a pomůžeme Vám tak s propagací zdarma! Nic na oplátku nevyžadujeme, budeme ale rádi, pokud například použijete naši samolepku.Více o možnostech spolupráce

                                             

Trička a propagační materiály

Pokud byste měli zájem o samolepky nebo a pánské či dámské tričko Moto.cz, pak nám napište!

tricko 01tricko 02tricko 03

samolepka dark 01samolepka dark 02samolepka light 01samolepka light 02

                                             

Historie motocyklového webu Moto.cz

2009Motocyklový portál www.moto.cz (původně jako www.moto-svet.cz) byl založen dne 10.8.2009, kdy hlavním cílem bylo především přiblížení motocyklové historie všem čtenářům a zdokumentování bývalých českých okruhů, tedy vytvoření takové historické motocyklové databáze, která bude všem dostupná. Prvním okruhem, kterému jsme věnovali pozornost byl Chomutov, článek vyšel 16.8.2009. Kromě toho měli stránky sloužit i jako klasický motocyklový portál, který informuje o všem ze světa současných motocyklů, vytvoření určité motocyklové komunity, fotogalerií a kalendáře všech zajímavých akcí.

Moto-svet.cz

Pro podporu stránek jsme také založili stránku na Facebooku (září 2009), na Google+ (listopad 2011) a kanál videí na YouTube (14.9.2009), kam jsme začali umísťovat některá zajímavá videa a později jsme založili i stránku na Twitteru (leden 2012).

2010Kromě historie bývalých českých okruhů jsme rozšířili záběr i na zmapování okruhů slovenských, když prvním článkem byl ten o okruhu v Novém Meste nad Váhom, který byl zveřejněný 23.12.2010, čímž započala kompletní dokumentace bývalých československých okruhů.

2012První velká úprava webu nastala dne 3.10.2012, kdy byla spuštěna zcela nová verze stránek a kromě zcela nového, více atraktivního designu webu přibyla i podpora pro všechny mobilní zařízení, jakožto samostatná mobilní verze stránek. Také bylo představeno nové více moderní logo. Spolu s novou verzí stránek přišly i další novinky, jako nová sekce "Komunita" a později i nové diskuzní fórum. 

Moto-svet.cz

2017V roce 2017 se objevily nové nápady na celkovou restrukturalizaci, zpřehlednění a redesign webu a tak se postupně začalo pracovat na zcela novém webu. Bohužel v druhé půli tohoto roku se objevily problémy s jednou konkurencí, která si odkoupila doménu motosvet.cz a založila na ní web, těžící a v některých ohledech kopírující ten náš. Více informací o průběhu si můžete přečíst v samostatném článku zde.

2018Dne 3.5.2018 se nám podařilo získat doménu moto.cz, čímž se podstatně změnily naše plány a začalo se tak pracovat i na kompletně novém logu a pokračovat v připravování nového webu, tentokrát ale s názvem Moto.cz. Na konci roku 2018 jsme také začali připravovat první články s výsledky závodů v Československu.

Moto.cz

2019Nový web Moto.cz na nové doméně https://www.moto.cz byl oficiálně spuštěn ve čtvrtek 21.2.2019, došlo tak k celkovému rebrandingu. Nový web je již plně responzivní, má nové barevné provedení (modrá, červená, šedá) a také zcela nové logo. Přibyly zcela nové videogalerie a interaktivní mapy s okruhy a dalšími body zájmu. Také fotogalerie byla kompletně předělaná s celou řadou nových funkcí. I když jsme se přejmenovali, tak jsme stále ten starý dobrý motoweb moto-svet.cz se všemi jeho vlastnostmi a články.

Dne 24.5.2019 jsme založili účet na sociální síti Instagram.

2020Výsledky1.3.2020 jsme na webu začali spouštět novou sekci a to "Výsledky závodů". Jedná se jak o aktuální přehledy pořadí jezdců jednotlivých šampionátů mistrovství světa, tak i o kompletní tabulky s výsledky a pořadím jezdců v jednotlivých letech a to až hluboko do minulosti závodů mistrovství světa. Postupně se přidávaly další funkce, především pokročilé filtrování výsledků, a přidávaly se také další třídy a výsledky. Finálně byly stránky s výsledky hotové 1.8.2020.

2022Na přelomu let 2022 a 2023 jsme založili zcela novou kategorii článků věnující se mapování historie a výsledků závodů motocyklů v Československu, kdy toho času jsme měli již kompletně zmapované roky 1960 až 1980. Vznikl tak kompletní a unikátní archiv výsledků závodů v těchto letech.

2023

tricko 03

V roce 2023 jsme nechali připravit krásná trička Moto.cz, v pánském i dámském provedení, ve variantě s límečkem i bez límečku.

 

 

 

 

Nejnovější komentáře

Jaroslav Knop napsal komentář k Olomouc
Dobrý den , prosím , zda někomu neříká něco jméno Ferdinand Vodička z Přerova a Alois Nečas z Olomou...
Jaromír Bílek napsal komentář k 002 - Karel Chaloupka
Nezapomenu jak piloval odlitky kol. Dobrej chlap... vzpomínám 👍
kawas napsal komentář k Morašice
Víme, ale přesto děkujeme.. 👍
Havran napsal komentář k Morašice
Náhodou jsem narazil, nevím, jestli víte...Text k odkazu...