Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Představení motocyklového portálu Moto.cz

Obsah

moto-logo

Moto.cz je motocyklový portál, který se zabývá vším ze světa motocyklů a na jehož tvorbě, fungování, vylepšování a dalšímu rozvoji se podílejí především motocykloví fanoušci a nadšenci.

Celé stránky i veškerý obsah tvoříme sami a ve svém volném čase, bohužel to tedy není náš zdroj obživy. Naše zájmy a nadšení ale sahají hluboko do světa motorek a rádi bychom Vám proto přinášeli co nejvíce informací a zajímavých článků ze všech oblastí motocyklů a jejich historie.

Obracíme se i proto na Vás, naše čtenáře a stejné nadšence, kteří mohou přispět k naší představě motocyklového portálu, který bude ve všech směrech informovat o dění, minulosti i budoucnosti motorek, motocyklového sportu a o všem s tím souvisejícím.

Rádi proto uvítáme všechny, kteří nám jakkoli pomůžou ve vytváření obsahu tohoto motowebu. Stále hledáme nové nezávislé a dobrovolné přispěvovatele, redaktory, fotografy a fanoušky, kteří budou utvářet a doplňovat náš webový portál, který i díky Vám tak bude stále obsáhlejší a zajímavější. Více zde.

Hledáme především jakékoli informace a materiály z historie motocyklů a motocyklového sportu. Pokud tedy máte zajímavé informace, fotografie, startovní listiny, programy závodů či jakékoli jiné zajímavosti kontaktujte nás mailem na: . Materiály budeme samozřejmě vždy s uvedením Vašeho jména, či dle domluvy, více zde.Zviditelněte se a publikujte také na moto.cz

 

moto.cz

 

 

Zaměření portálu Moto.cz

Moto.cz je motocyklový portál, který se zabývá vším ze světa motocyklů, kdy naším hlavním zaměřením jsou motocykly, motosport, okruhy a autodromy, technika, cestování a především motocyklová historie, tedy bývalé české i slovenské okruhy a závody, osobnosti či historická motocyklová technika.

                                                      

Přehled funkcí webu

Hlavní zaměření a funkce motocyklového portálu www.moto.cz:

  • Články a novinky o všem ze světa motocyklů
  • Databáze motocyklové historie, především bývalých českých a slovenských okruhů
  • Rozsáhlé historické i současné fotogalerie
  • Videogalerie
  • Komentáře ke článkům
  • Diskuze sloužící jako fórum pro motorkáře
  • Responsivní design stránek
  • a další..

                                                      

Proč být registrovaný

Díky registraci na našem motowebu získáte svůj osobní profil, možnost psát i upravovat své komentáře ke článkům, možnost neomezeně diskutovat v diskuzích, nahrávat fotografie či videa a spoustu dalších možností, které se budou časem dále rozvíjet.

                                                      

Nabídka reklamy a další spolupráce

Pro firmy nabízíme možnost zveřejňování PR článků a bannerovou či textovou reklamu. Ceník reklamy si můžete vyžádat mailem na: . Více informací o možnostech reklamy u nás najdete také zde.

Kromě reklamy je možné se individuálně domluvit i na jiných způsobech propagace, jako je uspořádání soutěže, ankety, či v určitém případně i na výměně odkazů s podobně zaměřenými weby. Pokud máte jakýkoli jiný zajímavý nápad, či dotaz neváhejte nás kontaktovat!

                                                      

Hledáme spolupracovníky

Pro co největší rozvoj, aktuálnost a kvalitní obsah stále hledáme nové nadšence, spolupracovníky a jakoukoli další výpomoc při vytváření nového a kvalitního obsahu. Uvítáme tedy kohokoli s dobrým nápadem či informacemi a dále hledáme: Nezávislé redaktory a další přispěvovatele, historiky, fotografy, lidi se zajímavými kontakty a informacemi, modelky na focení a další..

                                                      

Hledáme historické materiály

Pokud vlastníte ve svém archivu historické fotografie ze závodů motocyklů, startovní listiny, programy závodů, máte informace a zajímavosti z historických závodů, či máte jakákoli jiné zajímavé materiály, podělte se s ostatními příznivci motocyklových závodů! Napište nám mail na: , obratem se s Vámi spojíme.

                                                      

Historie motocyklového webu Moto.cz

Motocyklový portál www.moto.cz (původně jako www.moto-svet.cz) byl založen dne 10.8.2009, kdy hlavním cílem bylo především přiblížení motocyklové historie všem čtenářům a zdokumentování bývalých českých okruhů, tedy vytvoření takové historické motocyklové databáze, která bude všem dostupná. Prvním okruhem, kterému jsme věnovali pozornost byl Chomutov, článek vyšel 16.8.2009. Kromě toho měli stránky sloužit i jako klasický motocyklový portál, který informuje o všem ze světa současných motocyklů, vytvoření určité motocyklové komunity, fotogalerií a kalendáře všech zajímavých akcí.

Moto-svet.cz

Pro podporu stránek jsme také založili stránku na Facebooku (září 2009), na Google+ (listopad 2011) a kanál videí na YouTube (14.9.2009), kam jsme začali umísťovat některá zajímavá videa a později jsme založili i stránku na Twitteru (leden 2012).

Kromě historie bývalých čekých okruhů jsme rozšířili záběr i na zmapování okruhů slovenských, když prvním článkem byl ten o okruhu v Novém Meste nad Váhom, který byl zveřejněný 23.12.2010, čímž započala kompletní dokumentace bývalých československých okruhů.

První velká úprava webu nastala dne 3.10.2012, kdy byla spuštěna zcela nová verze stránek a kromě zcela nového, více atraktivního designu webu přibyla i podpora pro všechny mobilní zařízení, jakožto samostatná mobilní verze stránek. Také bylo představeno nové více moderní logo. Spolu s novou verzí stránek přišly i další novinky, jako nová sekce "Komunita" a později i nové diskuzní fórum. 

Moto-svet.cz

V roce 2017 se objevily nové nápady na celkovou restrukturalizaci, zpřehlednění a redesign webu a tak se postupně začalo pracovat na zcela novém webu. Bohužel v druhé půli tohoto roku se objevily problémy s jednou konkurencí, která si odkoupila doménu motosvet.cz a založila na ní web, těžící a v některých ohledech kopírující ten náš. Více informací o průběhu si můžete přečíst v samostatném článku zde.

Dne 3.5.2018 se nám podařilo získat doménu moto.cz, čímž se podstatně změnily naše plány a začalo se tak pracovat i na kompletně novém logu a pokračovat v připravování nového webu, tentokrát ale s názvem Moto.cz.

Moto.cz

Nový web Moto.cz na nové doméně https://www.moto.cz byl oficiálně spuštěn ve čtvrtek 21.2.2019, došlo tak k celkovému rebrandingu. Nový web je již plně responsivní, má nové barevné provedení (modrá, červená, šedá) a také zcela nové logo. Přibyly zcela nové videogalerie a interaktivní mapy s okruhy a dalšími body zájmu. Také fotogalerie byla kompletně předělaná s celou řadou nových funkcí. I když jsme se přejmenovali, tak jsme stále ten starý dobrý motoweb moto-svet.cz se všemi jeho vlastnostmi a články.

Dne 24.5.2019 jsme založili účet na sociální síti Instagram.

Výsledky1.3.2020 jsme na webu začali spouštět novou sekci a to "Výsledky závodů". Jedná se jak o aktuální přehledy pořadí jezdců jednotlivých šampionátů mistrovství světa, tak i o kompletní tabulky s výsledky a pořadím jezdců v jednotlivých letech a to až hluboko do minulosti závodů mistrovství světa. Postupně se přidávaly další funkce, především pokročilé filtrování výsledků, a přidávaly se také další třídy a výsledky. Finálně byly stránky s výsledky hotové 1.8.2020.

 

Nejnovější komentáře

Petr napsal komentář k Jindřichův Hradec
Parádní díky za upozornění na video, přidáme ho k článku ...
Jiří napsal komentář k Jindřichův Hradec
Zdravím, na Youtube jsem narazil na videozáznam závodu z roku 1988: https://www.youtube.com/watch?v=...
Standa napsal komentář k Mít či nemít aneb jak na Hyperpro
Ahoj, kde jsi sehnal vsechna ta tesneni. Ceka me taky repas. Diky moc....
Dobrý den, prosím Vás, dokázal by někdo identifikovat jezdce na obrázku? Děkuji předem. V. Volf...