Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Představení motocyklového portálu Moto.cz

Obsah

moto-logo

Moto.cz je motocyklový portál, který se zabývá vším ze světa motocyklů a na jehož tvorbě, fungování, vylepšování a dalšímu rozvoji se podílejí motocykloví fanoušci a nadšenci.

Celé stránky i veškerý obsah tvoříme sami a ve svém volném čase, není to tedy přímo náš zdroj obživy. Naše zájmy a nadšení ale sahají hluboko do světa motorek a rádi bychom Vám proto přinášeli co nejvíce informací a zajímavých článků ze všech oblastí motocyklů a jejich historie.

Obracíme se proto na Vás, naše čtenáře a stejné nadšence, kteří mohou přispět k naší představě motocyklového portálu, který bude ve všech směrech informovat o dění, minulosti i budoucnosti motorek, motocyklového sportu a o všem s tím souvisejícím.

Rádi proto uvítáme všechny, kteří nám jakkoli pomůžou ve vytváření obsahu tohoto portálu. Stále hledáme nové nezávislé a dobrovolné přispěvovatele, redaktory, fotografy a fanoušky, kteří budou utvářet a doplňovat náš webový portál, který i díky Vám tak bude stále obsáhlejší a zajímavější. Více zde.

Hledáme především jakékoli informace a materiály z historie motocyklů a motocyklového sportu. Pokud tedy máte zajímavé informace, fotografie, startovní listiny, programy závodů či jakékoli jiné zajímavosti kontaktujte nás mailem na: . Materiály budeme samozřejmě vždy s uvedením Vašeho jména, či dle domluvy, více zde.Zviditelněte se a publikujte také na moto.cz

 

moto.cz

 

Zaměření portálu Moto.cz

Moto.cz je motocyklový portál, který se zabývá vším ze světa motocyklů, kdy naším hlavním zaměřením jsou motocykly, motosport, okruhy a autodromy, technika, cestování a především motocyklová historie, tedy bývalé české i slovenské okruhy, osobnosti a historická motocyklová technika.

                         

Přehled funkcí portálu

Hlavní zaměření a funkce motocyklového portálu www.moto.cz:

  • Články a novinky o všem ze světa motocyklů
  • Databáze motocyklové historie, především bývalých českých a slovenských okruhů
  • Rozsáhlé historické fotogalerie
  • Videogalerie
  • Komentáře ke článkům
  • Diskuze sloužící jako fórum pro motorkáře
  • Responsivní design stránek
  • a další..

                         

Proč být registrovaný

Díky registraci na portálu získáte svůj osobní profil, možnost psát i upravovat své komentáře ke článkům, možnost neomezeně diskutovat ve fóru, nahrávat fotografie či videa a spoustu dalších možností, které se budou časem dále rozvíjet.

                         

Nabídka reklamy a další spolupráce

Pro firmy nabízíme možnost zveřejňování PR článků a bannerovou či textovou reklamu. Ceník reklamy si můžete vyžádat mailem na: . Více informací o možnostech reklamy u nás najdete také zde.

Kromě reklamy je možné se individuálně domluvit i na jiných způsobech propagace, jako je uspořádání soutěže, ankety, či v určitém případně i na výměně odkazů s podobně zaměřenými weby. Pokud máte jakýkoli jiný zajímavý nápad, či dotaz neváhejte nás kontaktovat!

                         

Hledáme spolupracovníky

Pro co největší rozvoj, aktuálnost a kvalitní obsah stále hledáme nové nadšence, spolupracovníky a jakoukoli výpomoc při vytváření nového a kvalitního obsahu. Uvítáme tedy kohokoli s dobrým nápadem či informacemi a dále uvítáme: Nezávislé redaktory a další přispěvovatele, historiky, fotografy, lidi se zajímavými kontakty a informacemi, modelky na focení a další..

                         

Hledáme historické materiály

Pokud vlastníte ve svém archivu historické fotografie ze závodů motocyklů, startovní listiny, programy závodů, máte informace a zajímavosti z historických závodů, či máte jakákoli jiné zajímavé materiály, podělte se s ostatními příznivci motocyklových závodů! Napište nám mail na: , obratem se s Vámi spojíme.

                         

Historie webu Moto.cz

Motocyklový portál www.moto-svet.cz byl založen dne 10.8.2009, kdy hlavním cílem bylo především přiblížení motocyklové historie všem čtenářům a zdokumentování bývalých českých okruhů, tedy vytvoření takové historické motocyklové databáze, která bude všem dostupná. Prvním okruhem, kterému jsme věnovali pozornost byl Chomutov, článek vyšel 16.8.2009. Kromě toho měli stránky sloužit i jako klasický motocyklový portál, který informuje o všem ze světa současných motocyklů, vytvoření určité motocyklové komunity, fotogalerií a kalendáře všech zajímavých akcí.

Moto-svet.cz

Pro podporu stránek jsme také založili stránku na Facebooku (září 2009), na Google+ (listopad 2011) a kanál videí na YouTube (14.9.2009), kam jsme začali umísťovat některá zajímavá videa a později jsme založili i stránku na Twitteru (leden 2012).

Kromě historie bývalých čekých okruhů jsme rozšířili záběr i na zmapování okruhů slovenských, když prvním článkem byl ten o okruhu v Novém Meste nad Váhom, který byl zveřejněný 23.12.2010, čímž započala kompletní dokumentace bývalých československých okruhů.

První velká úprava webu nastala dne 3.10.2012, kdy byla spuštěna zcela nová verze stránek a kromě zcela nového, více atraktivního designu webu přibyla i podpora pro všechny mobilní zařízení, jakožto samostatná mobilní verze stránek. Také bylo představeno nové více moderní logo. Spolu s novou verzí stránek přišly i další novinky, jako nová sekce "Komunita" a později i nové diskuzní fórum. 

Moto-svet.cz

V roce 2017 se objevily nové nápady na celkovou restrukturalizaci, zpřehlednění a redesign webu a tak se postupně začalo pracovat na zcela novém webu. Bohužel v druhé půli roku se objevily problémy s jednou konkurencí, která si odkoupila doménu motosvet.cz a založila na ní web, těžící a v některých ohledech kopírující ten náš. Více informací o průběhu si můžete přečíst v samostatném článku zde.

Dne 3.5.2018 se nám podařilo získat doménu moto.cz, čímž se podstatně změnily naše plány a začalo se tak pracovat i na kompletně novém logu a pokračovat v připravování nového webu, tentokrát ale s názvem Moto.cz.

Moto.cz

Nový web Moto.cz na nové doméně https://www.moto.cz byl oficiálně spuštěn ve čtvrtek 21.2.2019, došlo tak k celkovému rebrandingu. Nový web je již plně responsivní, má nové barevné provedení (modrá, červená, šedá) a také zcela nové logo. I když jsme se přejmenovali, tak jsme stále ten starý dobrý moto-svet.cz se všemi jeho vlastnostmi a články.

 

Nejnovější komentáře

BendaK napsal komentář k Most - fotogalerie tříd 1000 ccm
Parádní fotky Jinak je vidět, že spousta lidí má slušnou techniku a zázemí, viz. i třeba ...
Filip Zelenský napsal komentář k 052 - Václav Bubeníček #2
Tato fotka je z Mělníka 8.6.1947, Start třídy přes 350 ccm.
Katka napsal komentář k Košice
Dnes 28.08.2019 si pripomíname 50 rokov od nešťastnej udalosti. Hľadáme v novinách nejaký čl...
milan sedlacek napsal komentář k 010 - pozná někdo okruh? Rok 1954..
Starej okruh Horice ?? Ta dalsi fotka je nekde ze Slovenska.