web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Pravda o doméně motosvet.cz?

Rádi bychom Vás, naše čtenáře a návštěvníky, informovali o "zavádějícím" webu www.motosvet.cz. Je to i jeden z důvodů, proč jsme se přejmenovali na Moto.cz. Nejedná se o nás, ani s námi tento web nemá žádnou spojitost, tedy krom názvu, který se snaží těžit z našeho jména.

Jedná se o web, který se rozhodl jít nepříliš hezkou cestou, kdy využívá známého jména někoho jiného. Dokonce ani nebyli nijak originální a svého času využívali, či stále ještě využívají stejné slogany a některé texty...

Upozorňujeme tedy, že s webem "www.motosvet.cz" nemáme nic společného, neexistuje žádná spolupráce ani žádná jiná návaznost. Jedná se pouze o web, který se snaží těžit z již zaběhnutého názvu někoho jiného...

 

Podrobnosti, jak problém vznikl a další průběh

Doménu "motosvet.cz" od počátku vlastnil jeden "doménový spekulant". O tuto doménu jsme samozřejmě měli také zájem, ale pán bohužel nereagoval a doménu nám tak svého času neumožnil odkoupit. Jelikož na ní nikdy nebyl žádný obsah, tak jsme ji dále neřešili.

Bohužel dne 14.8.2017 ji od něj odkoupil někdo jiný, kdo za ni vynaložil údajně velké peníze. Dále ho budeme označovat jen jako "konkurent".

Následně na této doméně motosvet.cz začal konkurent okamžitě spouštět stránky o motocyklech a motocyklovém sportu stejného stylu jako je náš web moto-svet.cz s jednoznačným cílem se rychleji zviditelnit a získat rychle návštěvníky. Konkurenta jsme okamžitě slušně kontaktovali a informovali ho o této skutečnosti a právní závadnosti. Vše na slušné úrovni, kdy jsme i nabízeli několik smírčích řešení včetně výměny za jiné zajímavé domény. Bohužel na nás konkurent vůbec nereagoval a když později začal, tak na velmi neslušné až velmi vulgární úrovni. Dokonce si v reakci na nás urychleně podal žádost o ochrannou známku, která ale nakonec stejně nebyla úspěšná.

Věc jsme tedy začali řešit s advokáty. Po analýzách od advokátů vyšlo najevo, že pravda je jednoznačně na naší straně a nárok na doménu motosvet.cz máme tak tedy my. Bohužel se také ale zjistilo, že systém je v těchto případech hodně nevyzpytatelný a dokazování je velmi náročné. Výsledkem tak bylo, že v případě soudního sporu by šance na získání domény motosvet.cz byly cca 65%, což vzhledem k délce a vysoké nákladnosti soudního řízení bohužel není moc a museli jsme tak tuto právní variantu zavrhnout.

 

Jaký je výsledek a budoucnost webu?

Nějakou dobu jsme i přemýšleli, zda s tímto, stále nedoceněným webem, úplně neskončit. Nakonec se nám ale otevřela nová příležitost a to možnost získání nové domény moto.cz. Rozhodli jsme se tedy pokračovat dál. Doménu jsme na jaře 2018 získali a opět se tak vrhli na pokračování ve vývoji nového webu, který kromě nového designu prošel i rebrandingem a tedy přejmenováním na moto.cz. To nám umožnilo na celou záležitost s "konkurentem" částečně zapomenout a věnovat se tak opět veselejším věcem. Nový web jsme nakonec v únoru 2019 spustili. Pro nás tak vznikl zcela nový začátek.

Kromě nové domény budou stránky ale stále fungovat i na doméně www.moto-svet.cz, kterou si ponecháváme a pouze její obsah přesměrujeme na doménu novou. Stejně tak budou dále fungovat i naše staré mailové adresy.

I když jsme již celou věc hodili za hlavu, neznamená to, že by nám to bylo zcela jedno a stále nás bude mrzet, jací někteří lidé dokážou být... Přesto vše budeme pokračovat, ale nyní s novým názvem na nové doméně moto.cz.

Nejnovější komentáře

Pan Sedlácek tento tyden zemrel. Manzelka zije se Synem Tondou u Aschaffenburg.Lituji jeho odchodu, ...
Jaroslav Knop napsal komentář k Olomouc
Dobrý den , prosím , zda někomu neříká něco jméno Ferdinand Vodička z Přerova a Alois Nečas z Olomou...
Jaromír Bílek napsal komentář k 002 - Karel Chaloupka
Nezapomenu jak piloval odlitky kol. Dobrej chlap... vzpomínám 👍
kawas napsal komentář k Morašice
Víme, ale přesto děkujeme.. 👍