web stats
Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

Pravda o doméně motosvet.cz?

Rádi bychom Vás, naše čtenáře a návštěvníky, informovali o "zavádějícím" webu www.motosvet.cz. Je to i jeden z důvodů, proč jsme se přejmenovali na Moto.cz. Nejedná se o nás, ani s námi tento web nemá žádnou spojitost, tedy krom názvu, který se snaží těžit z našeho jména.

Jedná se o web, který se rozhodl jít nepříliš hezkou cestou, kdy využívá známého jména někoho jiného. Dokonce ani nebyli nijak originální a svého času využívali, či stále ještě využívají stejné slogany a některé texty...

Upozorňujeme tedy, že s webem "www.motosvet.cz" nemáme nic společného, neexistuje žádná spolupráce ani žádná jiná návaznost. Jedná se pouze o web, který se snaží těžit z již zaběhnutého názvu někoho jiného...

 

Podrobnosti, jak problém vznikl a další průběh

Doménu "motosvet.cz" od počátku vlastnil jeden "doménový spekulant". O tuto doménu jsme samozřejmě měli také zájem, ale pán bohužel nereagoval a doménu nám tak svého času neumožnil odkoupit. Jelikož na ní nikdy nebyl žádný obsah, tak jsme ji dále neřešili.

Bohužel dne 14.8.2017 ji od něj odkoupil někdo jiný, kdo za ni vynaložil údajně velké peníze. Dále ho budeme označovat jen jako "konkurent".

Následně na této doméně motosvet.cz začal konkurent okamžitě spouštět stránky o motocyklech a motocyklovém sportu stejného stylu jako je náš web moto-svet.cz s jednoznačným cílem se rychleji zviditelnit a získat rychle návštěvníky. Konkurenta jsme okamžitě slušně kontaktovali a informovali ho o této skutečnosti a právní závadnosti. Vše na slušné úrovni, kdy jsme i nabízeli několik smírčích řešení včetně výměny za jiné zajímavé domény. Bohužel na nás konkurent vůbec nereagoval a když později začal, tak na velmi neslušné až velmi vulgární úrovni. Dokonce si v reakci na nás urychleně podal žádost o ochrannou známku, která ale nakonec stejně nebyla úspěšná.

Věc jsme tedy začali řešit s advokáty. Po analýzách od advokátů vyšlo najevo, že pravda je jednoznačně na naší straně a nárok na doménu motosvet.cz máme tak tedy my. Bohužel se také ale zjistilo, že systém je v těchto případech hodně nevyzpytatelný a dokazování je velmi náročné. Výsledkem tak bylo, že v případě soudního sporu by šance na získání domény motosvet.cz byly cca 65%, což vzhledem k délce a vysoké nákladnosti soudního řízení bohužel není moc a museli jsme tak tuto právní variantu zavrhnout.

 

Jaký je výsledek a budoucnost webu?

Nějakou dobu jsme i přemýšleli, zda s tímto, stále nedoceněným webem, úplně neskončit. Nakonec se nám ale otevřela nová příležitost a to možnost získání nové domény moto.cz. Rozhodli jsme se tedy pokračovat dál. Doménu jsme na jaře 2018 získali a opět se tak vrhli na pokračování ve vývoji nového webu, který kromě nového designu prošel i rebrandingem a tedy přejmenováním na moto.cz. To nám umožnilo na celou záležitost s "konkurentem" částečně zapomenout a věnovat se tak opět veselejším věcem. Nový web jsme nakonec v únoru 2019 spustili. Pro nás tak vznikl zcela nový začátek.

Kromě nové domény budou stránky ale stále fungovat i na doméně www.moto-svet.cz, kterou si ponecháváme a pouze její obsah přesměrujeme na doménu novou. Stejně tak budou dále fungovat i naše staré mailové adresy.

I když jsme již celou věc hodili za hlavu, neznamená to, že by nám to bylo zcela jedno a stále nás bude mrzet, jací někteří lidé dokážou být... Přesto vše budeme pokračovat, ale nyní s novým názvem na nové doméně moto.cz.

Komentáře (2)

Petr Admin
Tento komentář byl správcem sbalen (minimalizován)

Dobrý den pane Hájek,
pár věcí bych uvedl na pravou míru:

Co se týče právního řádu, tak se jedná o nebezpečí vyvolání záměny a parazitování na pověsti a to český právní řád a zákony zná a je to fakt. Problém v česku je jen dokazování, které je poměrně komplikované a velice nejisté. Doména tedy je sice užívána v pořádku, ale tuto skutečnost stejně porušuje..

Náš web je o více než 9 let starší než ten Váš..

Bývalý držitel měl na doméně pouze nainstalovaný opensource eshop systém s ukázkovými daty a to jen po nějakou dobu, nebyl to prodejní eshop..

To, že jste po tak dlouhou dobu vědomě připravoval Váš projekt, aniž byste se s námi spojil pouze ukazuje jaký byl asi záměr, přitom se určitě domluvit dalo, třeba i nějak spojit síly..

Sice jste se nesnížil věc řešit právně, ale zato jste se snížil k tomu využívat jméno někoho jiného, aniž byste nás alespoň kontaktoval, nevím co je tedy horší, ale posoudit může každý:)

Z mého pohledu byla Vaše reakce opravdu vulgární (dle slovníku i jako hrubá, nesprávně zjednodušující).

Telefonicky jsem Vás nikdy nezkontaktoval, to je lež, kontakt byl vždy jen psaný..

Variant jak věc řešit jsem měl víc, domén na výběr bylo také víc i s tím, že bych rozdíl byl i ochotný dorovnat, Vaše reakce, respektive ignorovování, však diskuzi neumožňovaly.

Nakonec bych ještě napsal že mě mrzí, že jste se mnou odmítal komunikovat, ale přitom se k tomu nyní veřejně vyjadřujete.. Každopádně Vám popřeji mnoho úspěchů, fandím každému, kdo se o něco snaží v motocyklovém světě v naší zemi i přesto, že má tatko pochybné záměry..

Komentář naposledy upraven v před 3 roky od Petr Admin Petr
Tento komentář byl správcem sbalen (minimalizován)

Dobrý den. Reaguji na tento tendenčně napsaný článek jakožto majitel domény Motosvět.cz
Doména Motosvet.cz je provozována zcela v souladu s českým právním řádem a na základě platných zákonů. Tato doména nikdy nebyla držena doménovým spekulantem, ale člověkem, který na ní svého času provozoval internetový eshop. Tento člověk se později začal věnovat jiné činnosti a doména byla nevyužívána, ale stále držena totouž osobou.
Od této osoby byla doména za několik desítek tisíc korun odkoupena v říjnu 2016 a do výstavby webu bylo nainvestováno dalích několik desítek tisíc korun. Až v srpnu 2018 mě e-mailem kontaktoval pan Foltán (zřemě majitel moto-svet.cz), s tím, že se dopouštíme toho a toho trestného činu a na základě paragrafů těch a oněch a pokud do deseti dnů doménu nesměníme za nějakou zcela bezcennou, kterou nabídl, předá věc svému právnímu zástupci.
Já sám bych mohl považovat takovýto e-mail za vydírání a výhrůžky, ale nesnížil jsem se k tomu, že bych konkurenční boj začal řešit přes právníky.
Že jsem později začal komunikovat a vulgárně je nesmysl. Naopak, celu věc jsem hodil za hlavu a na email vůbec nereagoval. Po asi měsíci mě pan Foltán volal na mobil a zopakoval, že celou věc předává právníkovi a že mi dává poslední šanci doménu opustit. Vysvětlil jsem mu, že do celé věci bylo nainvestováno mnoho peněz a směna za jeho bezcennou doménu (motozpravy.cz) není možná. A pokud chce věc řešit soudní cestou, je to jeho svobodné rozhodnutí, ale provoz domény ze zcela podle českého práva.
V celém rozhovoru nezaznělo ani z jedné strany ani jedno vulgární slovo, v rozporu s tím co se píše zde výše v článku.
Portál Motosvet.cz si našel své vlastní fanoušky a za celou dobu své existence nebyl nikdy, v žádném článku, diskusi, nebo příspěvku spojován se serverem moto-svet.cz
S pozdravem
Dušan Hájek
Šéfredaktor Motosvět.cz

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

Zdravím. Ano, Karel Pomikálek z Liberce na Jawě 250 - nahlížím do programu závodu v roce 1956. Pokud...
Pamatuje si zde ještě někdo jméno mého strýce - Karla Pomikálka, který závodil v 50. a 60. letech na...
Petr napsal komentář k Jindřichův Hradec
Parádní díky za upozornění na video, přidáme ho k článku ...
Jiří napsal komentář k Jindřichův Hradec
Zdravím, na Youtube jsem narazil na videozáznam závodu z roku 1988: https://www.youtube.com/watch?v=...