web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Karla Abrahama dělí před Valencií jediný bod od titulu nováčka roku

Poslední závod premiérové sezóny v královské kubatuře MotoGP čeká českého motocyklového závodníka Karla Abrahama na španělském okruhu Ricarda Torma ve Valencii.

 

„Trať ve Valencii je zajímavá, ale i když jsem tu vyhrál, nepatří zrovna k nejoblíbenějším,“ přiznal jedenadvacetiletý jezdec týmu Cardion AB Motoracing. V posledním závodu loňské sezony zde Karel Abraham poprvé v kariéře zvítězil v závodu mistrovství světa ve třídě Moto2. „Minulý rok byl skvělý, je to nezapomenutelný zážitek. Ale letos to bude podivný závod, hodně zasažený tím, co se stalo v Sepangu,“ připomíná Abraham tragickou nehodu svého kolegy z MotoGP Marca Simoncelliho. Ta poznamená i oficiální program závodu ve Valencii. Na neděli je naplánovaná vzpomínková akce na zesnulého jezdce, jak přesně bude vypadat, ještě pořadatelé dolaďují se Simoncelliho rodinou. Jeho otec Paolo si totiž nepřeje, aby byla za Marca držena minuta ticha, ale raději by jeho památku připomněl přesně naopak – minutou „rámusu“ plnou aplausu a zvuku vytáčených motorů.

Karel Abraham je před závodem ve Valencii na celkovém čtrnáctém místě. Brit Cal Crutchlow, s nímž český závodník soupeří o titul nováčka roku, je na třináctém místě a Abraham na něj ztrácí jediný bod. „Takový rozdíl nic neznamená, ale nijak se na tento souboj nesoustředím. Chci sezónu zakončit dobrým výsledkem,“ dodává.

Po závodním víkendu proběhne na okruhu Ricarda Torma posezónní testování, při němž jezdci včetně Karla Abrahama začnou testovat nové motocykly na sezonu 2012, které budou mít nově motory o objemu 1000 kubických centimetrů.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...