web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Karel Abraham v závěru kvalifikace zrychlil a obsadil desáté místo

Kapitoly článku

Skvělý čas 1:34,265 zajel v kvalifikaci na Velkou cenu Valencie český motocyklový závodník Karel Abraham, který na nejrychlejšího jezdce Caseyho Stonera ztratil 2,404 sekundy a obsadil desáté místo. Do posledního závodu své premiérové sezóny v královské kubatuře MotoGP tak odstartuje ze čtvrté řady.

Déšť, který na španělském okruhu Ricarda Torma ovlivnil měřené tréninky, před kvalifikací ustal a na osychající trati se časy všech jezdců postupně zlepšovaly. I čas Karla Abrahama byl o 0,853 sekundy lepší, než jeho nejrychlejší čas ze všech měřených tréninků.

„V posledních minutách kvalifikace byla zadní pneumatika opotřebovaná a hodně klouzala, ale mně se i přes to podařilo zrychlit, takže jsem vcelku spokojený,“ konstatoval jedenadvacetiletý jezdec týmu Cardion AB Motoracing, který odjel 30 kol a zajel čas 1:34,265. „Jsem navíc rád, že jsem nejrychlejší čas zajel sám.“

Val_1Val_12

Tento čas zajistil Karlu Abrahamovi start ze čtvrté řady. V té českého motocyklového závodníka doplní kromě Lorise Capirossiho i Cal Crutchlow, který s ním bojuje o titul nováčka roku. „Start závodu bude těžký, s nájezdem do první zatáčky mám trochu problém a doufám, že se tam vlezeme. Věřím, že si zazávodíme a poslední závod roku si užijeme. Bude záležet, jaké bude počasí, ale to v tuto chvíli není schopen nikdo odhadnout, střídavě tu prší a svítí slunce,“ dodal Karel Abraham.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...