web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Jakub Kornfeil: Pojedeme z kopce

Drobný déšť, jenž provází poslední závod letošní sezóny MotoGP ve Valencii zapříčinil, že Jakub Kornfeil bude startovat do zítřejšího finále pěkně „z kopce“, tedy až z 24-té pozice.

 

Když už nic, tak bude aspoň vyvrcholení letošní sezóny, které bude zároveň i rozlučkou s třídou stopětadvacítek dramatem, které ještě musí určit letošního posledního mistra světa. A pokud do hry znova zasáhne počasí, tak to bude bezpochyby velmi zajímavý závod, v němž se může třeba zrodit nejedno překvapení.

Valencia_sob_dop_125_177

Jakub Kornfeil: „Celý víkend je zatím takový podivný a není to zapříčiněno jenom počasím. Okruh ve Valencii mi prostě nejde a ta trať mi připadá „nezáživná“. Nejsem typ kdo si stěžuje, ale prostě když před tréninkem spadne pár kapek a vy tápete a nevíte, zda jet na suchu či na mokru. Do kvalifikace sice začalo pršet hodně, čímž bylo jasné, že minimálně úvod se pojede na mokru a s mokrým nastavením. Zkrátka mi tyhle podmínky vůbec nesedly. Navíc jsem před koncem tréninku zajel do boxu a nechali jsme obuté nejen mokré pneu, ale navíc jsme změkčili nastavení, abych se cítil na motorce lépe. A pak rázem přestalo pršet a trať začala neskutečně rychle osychat a já to prostě neodhadl, protože se motorka chovala pořád stejně. Navíc jsem žádné změny nesledoval ani na asfaltu, takže pro mne bylo pořád mokro, byť jsem sice zrychloval, avšak jen nepatrně. No a v závěru už se s tím nedalo nic udělat, a tak jsem dokončil trénink s mokrýma gumama na oschlé trati. Výsledky ukazují, že jsem rozhodně nebyl jediný, kdo to nepoznal. Asi to působí divně, že jezdec nepozná mokrou trať od suché, možná to bude považovat někdo dokonce i za ostudu, ale prostě to se občas stane. Tím pádem tedy budu stát na startu hodně na kopci a do první zatáčky to bude pořádný rozjezd. A zda bych si přál sucho nebo mokro na zítra? Já osobně raději sucho, protože vím, že na mokru to tady neskutečně klouže, jako snad na žádné jiné trati. Navíc jsem v pátek tady na vodě havaroval a po dost brutálním letu jsem se bouchnul pořádně do hlavy. Stále mne bolí krk a zápěstí, ale jako handicap bych to neviděl. Snad se s tím bude něco zítra dát udělat. Možná bych mohl trumfnout svůj letošní rekord v předjíždění soupeřů.“

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...