web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Jakub Kornfeil: Velký oči

I přes včerejší havárii měl Jakub Kornfeil v Austrálii zálusk na dobrý výsledek, jenže….jak se praví, byly to jen „velký oči“, protože nakonec projel cílem jako třináctý a se svým výkonem byl notně nespokojený, i když byl hodně ovlivněn jeho zraněním.

 

Jedno pozitivum však závod přeci jenom měl, tedy respektive jeho výsledek, i když s ním úplně spokojený Kubajz opravdu nebyl. Dokázal stáhnout aspoň pár bodů na Angličana Kenta a do konce sezóny ještě zbývají přeci jen dva další závody. Ten první hned další neděli v Malajsii.

JH125_GRID_fwkon_282516

Jakub Kornfeil: „Nejradši bych dnešní závod nekomentoval, protože to co se dělo, bylo slušně řečeno tragické. Měl jsem možná přehnané ambice, ale taky k tomu trochu přispěla i nečekané změna počasí, kdy zhruba 30 sekund před startem, když jsme dojeli na své startovní pozice, začalo pršet. Ten déšť trval asi taky 30 sekund. Situace se však ještě jednou opakovala a start byl odložen zhruba o deset minut a během nich začalo znova opět silně pršet. V ten moment začali všichni bláznit a přezouvat gumy a jenom ta špice nechala obuty suché. My taky, ale pak začalo znova před startem pršet a celý první úsek trati byl totálně mokrý. Než jsme však dokončili kolo a dojeli zpět na start tak bylo skoro všude už sucho. Odstartovali jsme a během prvního kola jsem si vedl velice dobře, když jsem se dostal až na osmé místo, kde se mi podařilo chvíli udržet. Potom ovšem začalo opět pršet a následovalo pár dalších přeháněk a já se začal propadat, protože mne postupem času začala bolet ruka a skoro se s tím nedalo jet. Jak se to zranění promáčelo a tím pádem i prochladlo, přestal jsem mít cit v ruce a bylo to horší a horší. Cítil jsem jak zranění reaguje a nakonec se musím přiznat, že jsem byl i rád, že už to trápení skončilo. Tři body jsou sice pěkný počin s ohledem na to, jaký byl průběh a co jsem si vytrpěl, takže jsem byl za body i rád, a navíc jsem stáhl něco z Kentova náskoku. Chtěl bych poděkovat týmu za skvělou práci a do Malajsie bych si přál, abych byl v pořádku a mohl fungovat na sto procent, abychom konečně mohli zajet tolik očekávaný výsledek.“

 

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...