web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Filip Salač přestoupí k ELF Marc VDS Racing Team!

Filip Salač podepsal na dva roky smlouvu se špičkovým týmem ELF Marc VDS Racing Team. Pro mnohé bude tato zpráva velkým překvapením, ale v zákulisí Moto2 se o přestupu Filipa Salače už nějaký čas hovořilo. O našeho jediného zástupce v Mistrovství světa silničních motocyklů je velký zájem a nabídky přišly z několika týmů. Nebylo to tedy jednoduché rozhodování, ale volba nakonec padla na špičkový tým Marc VDS, který má na svém kontě už tři světové tituly v kategorii Moto2.

„Tomuto kroku pochopitelně předcházelo několik jednání a zvažování všech možností. Nabídek přišlo asi šest, včetně absolutní špičky a dvou továrních týmů. Tuhle obrovskou příležitost si Filip vyjel sám svými letošními výkony. K definitivnímu rozhodnutí přispěla skutečnost, že tým Marc VDS nabídl smlouvu na dva roky. Filip tak může dvě sezóny bojovat o nejvyšší příčky. V této formě a u tak profesionálního týmu ani nemůže mít menší ambice. Musí jet o podium v každém závodě, být připraven na 110% a mít stejně velkou podporu týmu. A to Marc VDS umí, stejně jako to letos prokazuje Filip. Našemu jedinému zástupci v Moto2 se bude věnovat Gilles Bigot, crew chief odcházejícího Sama Lowese. Je to jeden z největších profíků v paddocku. Našim cílem je dostat Filipa do MotoGP a tohle je cesta, jak se nám to díky úspěchům v Moto2 může podařit,“ vysvětluje prezident AČR Jan Šťovíček.

Filip Salač prožívá zatím nejúspěšnější sezónu ve své kariéře. Poprvé vybojoval pole position a z osmi velkých cen dokončil šestkrát v top ten. Dokáže se držet v absolutní světové špičce a ve Francii vybojoval druhé místo. „Jsem velmi rád, že se nám podařilo udělat tak zásadní krok do příští sezóny. Těší mě zájem, který tým projevil už od začátku letošní sezóny a chtěl s námi navázat spolupráci. To je splnění velkého snu, protože Marc VDS je jeden z nejlepších v moto dvojkách. Sledoval jsem je už v minulosti, když bojovali o titul mistra světa s Alexem Marquezem nebo s Francem Morbidellim. V týmu jel například také Jack Miller, prostě co jméno, to špičkový jezdec. Moje cíle budou jednoznačné. Rychle se aklimatizovat a pravidelně bojovat o nejvyšší pozice. Tým má největší odborníky a skvělou techniku. Děkuji moc všem partnerům v čele s Autoklubem České republiky a manažerem Janem Šťovíčkem, který mě podporuje už mnoho let,“ komentoval svoje nové angažmá Filip Salač #12.

Letošní sezónu dokončí Filip Salač u svého současného týmu QJ MOTOR GRESINI RACING, kde zatím prožívá velmi úspěšný rok a s dvaasedmdesáti body se drží na průběžném šestém místě.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...