web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Filip Salač: Vydařený japonský víkend

Jednadvacetiletý Filip Salač startoval do dnešního závodu kategorie Moto2 z druhé řady a pátého místa. Po startu ztratil pár pozic, ale už v průběhu prvního kola proklouzl na šestou příčku. Po několika soubojích zůstal osamocen na pátém místě, které udržel až do cíle a zaslouženě si na své konto připsal dalších jedenáct mistrovských bodů.

Trať v Motegi je náročná na brzdy a dala by se charakterizovat jako stop and go okruh. Závod byl vypsán na devatenáct kol, což je přesně 91 kilometrů a 200 metrů. Filip Salač nejprve sváděl souboje s Acostou a Lowesem. Oba se před něho nakonec dostali a odsunuli našeho jezdce na sedmou příčku. Ve třetím okruhu se Filip na Lowese dotáhl, o kolo později ho předjel a začal stahovat Dixona. Byl ale delší v nájezdu do jedné zatáčky a klesl o jednu pozici zpět. Po pádu Lowese a dvou penalizačních kolech Lopeze zůstal až do cíle na páté pozici.

„Byl to těžký závod, po startu jsem se o několik pozic propadl, ale naštěstí se mi je podařilo získat zpět. Asi deset kol před koncem jsem dostal arm pump. Bolelo mě pravé předloktí, měl jsem problém hlavně ve druhém a třetím sektoru s překlápěním motorky a na brzdách. Po konci letošní sezóny podstoupím na devadesát devět procent operaci předloktí, abych se tohoto nepříjemného omezení zbavil. Spoustu jezdců má tento zákrok za sebou, takže věřím, že to pomůže. Páté místo jsem udržel, i když úplně spokojený nejsem, protože dneska měla moje motorka určitě minimálně na pódium. Neměl jsem žádný problém s nastavením a fungovala skvěle, za což bych rád poděkoval celému týmu. Nicméně je důležité, že se na motorce cítím dobře a jsme zpátky v top pět. Je před námi ještě hodně závodů a příležitostí poprat se o bednu. Díky moc všem za podporu,“ zhodnotil letošní 14. závod kategorie Moto2 Filip Salač #12.

Grand Prix Japonska v kategorii Moto2 ovládl asijský tandem Chantra a Ogura. Především Somkiat Chantra předváděl po celý víkend skvělé výkony a zaznamenal několik rekordních časů. Acosta dokončil jako třetí. Filip Salač si pátým místem připsal další hodnotný výsledek v letošní sezóně a dostal se nad magickou hranici 100 mistrovských bodů (108).

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...