web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Filip Salač dokončil v Indonésii jednadvacátý

V neděli 20. března vyvrcholil letošní druhý závod světového šampionátu silničních motocyklů. V závodě nechyběl v kategorii Moto2 Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. Ten do závodu startoval z osmé řady a po celou dobu se držel ve třetí desítce, cílem nakonec projel jako jednadvacátý.

Ranní warm-up znamenal pro Filipa sedmnácté místo. Po startu závodu se během prvního kola Filip posunul na jednadvacáté místo, kde se držel po většinu závodu, ten byl zkrácen na 16 kol kvůli podmínkám na trati. Na pár kol poskočil český reprezentant na závěr nejlepší dvacítky, ale to bylo vše. Cílem nakonec projel při premiérovém startu zde v Indonésii na 21. místě a body si tedy nepřipisuje. Pozitivní je, že porazil svého týmového kolegu Zacconeho, nebo loňského soupeře z Moto3 Rodriga.

„Ráno ve warm-upu to bylo super, chytil jsem dobré tempo, jel jsem stabilní časy a postupně jsem zrychloval. Dokonce jsem zlepšil svůj čas z kvalifikace, což bylo na použitých pneumatikách skvělé. Byl jsem schopen i předjíždět, takže dobré předpoklady do závodu. Měl jsem pouze problém se zavíráním předního kola, tak jsme udělali změnu, která bohužel nebyla lepší. V prvním kole jsme se dohodli, že nemám tolik tlačit, abych hned nepřehřál pneumatiky. Snažil jsem se vést a v nějakém pátém kole jsem začal tlačit, ale měl jsem problém s předkem. Když jsem měl rovnou motorku, strašně mi odskakoval předek, musíme vyhodnotit, čím to bylo. Každopádně můj objektiv je objektiv týmu. Splnil jsem svůj cíl, kterým bylo hlavně dokončit závod a posbírat cenné zkušenosti. To se mi v Kataru nepodařilo. Byl to důležitý víkend, ale těžký víkend. Už se těším do Argentiny. Děkuji všem, kdo mě podporují a pořád se máme co učit, jsem nováček,“ okomentoval druhý závod sezóny Filip Salač.

Kolotoč MotoGP teď čeká jeden víkend pauza. Poté se jezdci utkají o další světové body v Argentině. Jak se zde Filipovi bude dařit, to se dozvíme v neděli 3. dubna.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...