web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Filip Salač v Misanu vybojoval další Top10

Na okruhu v Misanu dnes vyvrcholila v pořadí dvanáctá velká cena seriálu mistrovství světa silničních motocyklů. Po vydařené kvalifikaci nastupoval Filip Salač do závodu s myšlenkou na umístění v nejlepší desítce, kde je ale v letošní sezóně opravdu velmi těsno. Český jezdec startoval ze čtvrté řady a hned se dokázal protáhnout až na pátou příčku. I když se v závěru propadl o čtyři pozice, sedm bodů za deváté místo je s ohledem na silnou konkurenci skvělým výsledkem.

Pokud jste dnes na startovním roštu hledali Filipa Salače v typických barvách týmu QJ MOTOR GRESINI RACING, mohli jste ho snadno přehlédnout. Pro dnešní závod byl připraven speciální design s odkazem na Fausta Gresiniho a jeho kariéru v polovině osmdesátých let minulého století. Bílo černou kombinaci motocyklu doplnila ještě kombinéza, kterou italský jezdec a majitel týmu v té době používal.

Ve druhé polovině dvaadvacetikolového závodu bylo jasné, že se nejrychlejší jezdci začínají potýkat s degradací pneumatik a ztrátou gripu. Několik závodníků spadlo a řada dalších zachránila „ztracené přední kolo“ až neuvěřitelným způsobem. Filip Salač musel svoji pozici bránit nejprve před Gonzalezem, Arbolinem, Lowesem a v závěru ještě před Robertsem. I když se před něho soupeři nakonec dostali, umístění v Top10 je dalším hodnotným výsledkem našeho jezdce. „Měl jsem dobrý start, posunul se o několik míst dopředu, ale zhruba v polovině závodu jsem nebyl schopný udržet nastavené tempo. Měl jsem takzvaný arm bump, bolesti v předloktí, které závodníky občas postihnou. Větší starosti mně ale dělaly vibrace motorky, které mě limitovaly v nájezdech do zatáček. Podle dat to bylo od zadního kola, musíme se na to podívat, jestli byl problém s pneumatikou nebo s něčím jiným. Jsem rád za tenhle víkend, posunuli jsme se dopředu a každý výjezd se pohybovali v top deset. Těším se na asijskou šňůru, kde nás čeká hodně závodů na rychlých tratích,“ komentoval závodní víkend Filip Salač #12.

Dvanáctý závod kategorie Moto2 vyhrál s přehledem Pedro Acosta, druhé místo obsadil Celestino Vietti a stupně vítězů doplnil Alonso Lopez. Kolotoč mistrovství světa MotoGP se nyní přesouvá do zámoří, kde jezdce čeká dvouměsíční turné po Asii a Austrálii.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...