web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

WorldSBK Most: Český zástupce v každé kategorii. Divokou kartu má Vostatek

Vrcholný závod sezóny, mistrovství světa superbiků se rychle blíží a odstartuje už poslední červencový víkend (28-30/07/23). Už teď je jasné, že čeští fanoušci budou mít komu fandit. Divokou kartu dostal Ondřej Vostatek, který pojede ve třídě SSP a přiřadí se tak po bok stálých jezdců šampionátu Olivera Königa v královské WorldSBK a Petra Svobody, který ve třídě SSP300 bojuje o titul mistra světa.

Největší motocyklová show se po italské Imole přesouvá do České republiky a závody na Autodromu v Mostě, které loni přilákali téměř 40 tisíc návštěvníků slibují opět skvělou podívanou. V Mostě se mistrovství světa superbiků pojede už potřetí a pro české jezdce jde vždy o důležitý vrchol sezóny před domácím publikem.

Ondřej Vostatek, který letos úspěšně jezdí španělský šampionát supersportů, pojede v Mostě na divokou kartu. Loni ještě jako pravidelný jezdec seriálu mistrovství světa superbiků vybojoval v kategorii Supersport dvě 10. místa. „Moje očekávaní jsou hodně vysoká, ale víme, že to nebude lehké. Poslední týdny se na to intenzivně připravuju. Jako každý závodník bych chtěl stát na stupínku nejvyšším, ale budu rád za každé bodované umístění,“ říká Ondřej Vostatek, který mostecký okruh dobře zná a před domácím publikem bude chtít předvést nejlepší výkon.

Na startu v Mostě bude stát i Petr Svoboda, kterému se letos ve třídě SSP300 mimořádně daří. Po Imole je na celkovém třetím místě a od druhé pozice ho aktuálně dělí čtyři body. Dalším ze stálých českých jezdců je Oliver König, který startuje v nejvyšší kategorii WorldSBK. Loni mu v Mostě těsně uniklo bodované místo a nezbývá než držet palce, aby to letos už vyšlo.

„Závody mistrovství světa silničních motocyklů mají u nás dlouhou tradici a na mosteckém Autodromu se světový šampionát superbiků koná už potřetí. Je to báječný podnik českého motorsportu s vynikající atmosférou, přijďte si ji užít! Také letos budete moci držet pěsti českým jezdcům, všem moc fandím. Těším se na výkony Petra Svobody, který letos v Supersportech 300 válí a dává vzpomenout na výkony našich legend světových šampionátů silničních motocyklů,“ uvádí Jan Šťovíček, prezident Autoklubu České republiky.

Čeští fanoušci tak budou mít svého favorita ve všech třech kategoriích, které se během posledního červencového víkendu v Mostě pojedou. V sobotu i v neděli se vedle Superpole Race jede vždy jeden hlavní závod v každé kategorii a harmonogram celého víkendu tak bude mimořádně akční.

Na závod se vedle jezdců a týmu samozřejmě už dlouho připravují i pořadatelé, kteří chtějí letos přilákat ještě více fanoušků. „Pro letošek je našínejvětší novinkou vstupné rozdělené na divácký svah a paddock, které nám umožnilo snížit základní jednodenní vstupné na 750 Kč,“vysvětluje Josef Zajíček, předseda představenstva společnosti Autodrom Most. Se základním lístkem vystačí všichni, kteří chtějí sledovat jen samotné závody z diváckého svahu. Se vstupenkou, která zahrnuje i vstup do paddocku se pak dostanete do samotného centra dění. Diváci zde mohou nahlédnout jak do zázemí týmů, tak být přímými účastníky aktivit, které jsou specifické pro šampionát WorldSBK. Jedná se především o Paddock Show, při které se diváci potkají s vítěznými jezdci, podpisové akce, Victory Lane, při níž vítězní jezdci projíždějí po červeném koberci přímo mezi diváky, a mnoho dalších originálních zážitků typických pro seriál WorldSBK.

Mezi další novinky pak letos patří Bike Parade neboli spanilá jízda fanoušků-motorkářů po závodní dráze. Pro motorkáře, kteří dorazí na vlastním motocyklu je letos navíc připraveno parkování přímo v areálu a také speciální šatna, kde si mohou odložit helmy a další vybavení.

Všechny, kteří do Mostu dorazí na celý víkend navíc jistě potěší doprovodný program v kempu Matylda. Na podpisovou show sem za fanoušky dorazí přední jezdci šampionátu jako například Scott Redding, nebo Garrett Gerloff a další. Páteční i sobotní program v kempu doplní DJs, koncert, soutěže o originální merchandising WorldSBK a další aktivity, na které je vstup zdarma.

Vedle běžných vstupenek jsou v prodeji stále ještě také VIP vstupenky za 5 990 Kč, které zahrnují vstup do paddocku, parkování v areálu, VIP hospitality přímo nad boxy, paddock tour, pit walk a další.

S nákupem vstupenek se vyplatí neotálet, protože předprodej za zvýhodněné ceny končí 23. července.Více info na www.autodrom-most.cz.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...