web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Most k bodům! Na Königa čeká v šampionátu superbiků důležitý domácí závod

Sezona v elitní třídě prestižního motocyklového seriálu mu zatím nevychází podle představ. Maximem pro Olivera Königa bylo letos 16. místo v Nizozemsku. Výsledek plánuje překonat na své oblíbené trati v Mostě, kam nejlepší jezdci superbiků zavítají o víkendu. „Věřím, že na každém okruhu mám šanci získat body. Kdyby se mi to povedlo v Mostě, bylo by to skvělé, sladké. Budu pro to dělat všechno a chci, abych se tu vrátil do hry,“ prohlásil König, který je v nejvyšší kategorii druhý rokem a nejlépe dojel jako čtrnáctý. Závodník z týmu Orelac Racing Movisio se rovněž těší na tisíce českých fanoušků, domácí akci bude přenášet Nova Sport.

V minulém roce získal v superbicích celkově tři body, a to ve druhé časti sezony. Odrazovým můstkem pro to byly domácí závody v Mostě, kde vloni skončil dvakrát šestnáctý – druhý závod dokončil dokonce se zlomenou kostí v noze. A také letos chce zde König bojovat o pozice v nejlepší patnáctce a celkově zlepšit své výkony v šampionátu. „Na domácí trati se cítím komfortně, mám zde najetý nevětší počet kilometrů oproti ostatním, což je má největší výhoda,“ věděl König, který si zároveň uvědomuje obrovskou konkurenci.

Myslím, že oproti posledním několika letům je nyní v superbicích největší počet kvalitních jezdců, startovní pole je obrovsky vyrovnané. Důkazem je fakt, že tovární Honda bojovala v Itálii o patnácté místo. To o něčem svědčí,“ dodal jezdec z Prahy. V elitní třídě vládne úřadující šampion Alváro Bautista před Turkem Toprakem Razgatlioglem. Vidět je také zkušený Jonathan Rea nebo enkláva Italů včele s Andreou Locatellim. „V superbicích je rodinná atmosféra, není to tak vyhrocené jako v jiných šampionátech. Když byl například brífink jezdců v Anglii, všichni jsme se tam mezi sebou bavili.“

Přívětivá atmosféra panuje také v jeho týmu Orelac Racing Movisio, kde mu od letošní sezony pomáhají čeští mechanici Michal Kněžínek a Lukáš Porš. „Zapadli skvěle. I když je to pro nás celkem těžký rok, tak mě neustále podporují a drží nad vodou. V týmu mám dobré podmínky,“ pochvaloval si König, kterému ještě pomáhá z pozice rider coache Ondřej Ježek. Bývalý závodník v MS superbiků nastoupil do týmu od víkendu v Nizozemsku, tedy od třetího závodu.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...