web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Výborný úvod sezóny pro Filipa Salače v Portugalsku

Úvodní podnik letošního seriálu Mistrovství světa silničních motocyklů v Portimau vyšel Filipu Salačovi skvěle. Po třetím místě v tréninku a vyhrané kvalifikaci, startoval do dnešního závodu Moto2 z pole position a vybojované čtvrté místo v cíli je velkým příslibem do dalších závodů. Svým vystoupením v Portugalsku Filip ukázal, že patří do absolutní světové špičky.

Fanoušky Filipa Salače určitě potěšil pohled na dnešní startovní rošt. Poprvé v kategorii Moto2 mohli sledovat našeho jezdce jako „pole mana“. V první zatáčce úvodního kola se Filip zařadil za Caneta a defenzivní jízdou držel za sebou dotírajícího Acostu. V průběhu závodu pak osciloval mezi čtvrtým a šestým místem. Čtyři kola před cílem se probojoval na konečné čtvrté místo, když předjel Manuela Gonzaleze. Před českého jezdce stáje QJMOTOR GRESINI RACING se tak dostalo pouze trio Acosta, Canet a Arbolino.

„S dnešním závodem a celým víkendem jsem spokojený, ale každopádně máme pořád co zlepšovat. Cítil jsem poměrně velký stres před startem z pole position, nebylo to pro mě vůbec jednoduché. V prvních kolech jsem se snažil neudělat chybu jako před rokem v Kataru. Jezdil jsem na šesté pozici, pak jsem začal tahat a podařilo se mi předjet Arenase a čtyři kola před cílem i Gonzaleze. Celý tým udělal spoustu práce a posunuli jsme se o velký krok dopředu. Všichni pracovali skvěle, máme dobré nastavení a já jsem také pozitivně naladěný. Děkuji členům týmu za jejich práci po celý náročný víkend, díky všem, co mě podporují a věří mi. V neposlední řadě patří velké poděkování za pomoc s náročnou zimní přípravou. Všichni jsme do toho dali maximum a teď se nám naše nasazení vrátilo. Už se těším do Argentiny na další závod,“ zhodnotil vydařený víkend Filip Salač #12.

salac portimao 2023 01salac portimao 2023 03

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...