web stats
Přihlásit se
x
x
Registrovat
x

První bedna pro Filipa Salače, byl druhý v Le Mans!

V neděli 16. května vyvrcholil letošní pátý závod světového šampionátu silničních motocyklů. V závodě nechyběl v kategorii Moto3 Filip Salač, český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky. Ten do závodu startoval ze skvělého sedmého místa a hned v prvním kole se dostal do vedení. Cílem nakonec projel jako druhý a připsal si tak životní výsledek.  

Ranní warm-up znamenal pro Filipa páté místo a nabité sebevědomí před mokrým závodem. „Ráno jsem si připadal, jako když jedu na lodi, bylo strašně vody a všude jsem chytal aquaplaning. Bylo to hrozné, jeli jsme o 10 vteřin pomaleji než normálně na vodě, ale do závodu jsem se těšil,“ okomentoval ranní warm-up Salač.

V závodě se českému zástupci skvěle podařil start a hned v prvním kole se dostal na vedoucí pozici. Poté utvořil dvojici se Španělem Garciou a společně poodjeli zbytku startovního pole. Okolo osmého kola Španěl Filipovi ujel na rozdíl jedné sekundy, ale třetí Rossi ztrácel na našeho jezdce už více než pět vteřin. Závod provázela na kluzkém povrchu řada pádů, kterým se nevyvaroval Fenati, Suzuki, Toba, Acosta, Alcoba, Binder či Masia. Druhou polovinu závodu zahájil Salač opět nejrychlejším časem závodu a jako první zajel kolo pod minutu a padesát pět sekund. Dostal tím pod tlak Garciu, který chyboval a ztratil první místo ve prospěch Salače. Tomu se vedení bohužel nepodařilo udržet a po vyrovnaném výkonu projel cílem jako druhý!

„Do závodu jsme vyjeli na mokrých pneumatikách. Měl jsem super start, během pár zatáček jsem se dokázal dostat na druhé místo. Na konci prvního kola vedoucí jezdec spadl a málem jsem ho trefil. Poté jsem jedno kolo vedl, ale Garcia mě předjel a začali jsme ujíždět ostatním. Měl jsem super tempo a rytmus jsem chytil hned od začátku. Snažil jsem se ho držet a nedělat hlouposti, protože jsem věděl, že ten závod bude dlouhý a taky byl. Bylo to nekonečné, už jsem čekal, že budou třeba čtyři kola do konce, ale pořád bylo třeba šestnáct. Tlak byl obrovský, snažil jsem se to ustát a nedělat chyby. To se povedlo, neudělal jsem ani jednu nějakou velkou chybu, kde bych měl na mále s pádem. Bylo to těžké i kvůli pneumatikám, trať osychala každé kolo více a více. Šetřit pneumatiky bylo těžké, nakonec se to povedlo, dojel jsem na pódiu a jsem za to strašně rád. Je to nejlepší den v mém životě, na který nikdy nezapomenu. Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří mi pomohli dostat se až sem. Děkuji také Autoklubu České republiky za podporu, dal jsem do toho všechno,“ zhodnotil životní závod Salač.

„Filip svým prvním pódiem udělal mně i všem fanouškům motorsportu u nás velkou radost. Já jsem věděl, že ten moment přijde. Určitě to byla otázka času, měl hodně smůly a dnešní skvělou jízdou to prolomil. Věřím, že další pódia budou následovat. Jsem rád, že je to důkaz toho, že strategie ACCR Czech Talent Teamu, kde se v Autoklubu České republiky snažíme podpořit ty nejvýraznější talenty, aby dosáhli nejvyšších míst v mistrovství světa či Evropy, je správná. To se ukazuje právě na Filipovi. Takže Filipe, držíme palce, a ještě více historických zápisů,“ doplnil prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček.

Filip se tak stal devátým českým jezdcem, který vystoupil na stupně vítězství při závodě mistrovství světa silničních motocyklů. Díky zisku 20 bodů se posunul v šampionátu na krásné deváté místo. Kolotoč MotoGP teď čeká jeden víkend pauza, poté se jezdci utkají o další mistrovské body v Itálii. Doufejme, že Filip naváže na dnešní skvělý výsledek a uvidíme ho opět na špičce kategorie Moto3 při seriálu MotoGP.  

Komentáře (0)

K článku nejsou žádné komentáře

Přidejte komentář

  1. Komentář píšete jako host. Zaregistrujte se, nebo se přihlašte k Vašemu účtu.
0 znaků
Opište text z obrázku níže

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...