web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Filip Salač nastoupí do FIM EWC v Mostu

Ošklivým pádem ukončil své působení v nedělní Red Bull Grand Prix of The Americas český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky Filip Salač. Přivodil tak mnoho vrásek fanouškům českého motocyklového sportu, kteří se těší na Endurance World Championship do Mostu. Filip je naštěstí v pořádku a o víkendu bude startovat.

Velká cena Texasu Salačovi nevyšla, po slušné kvalifikaci vyrážel ze třetí řady a po startu se držel na devátém místě. Poté se bohužel začal propadat pořadím a vše vyvrcholilo těžkým pádem v jedenácté zatáčce, po kterém zůstal ležet na zemi a musel být letecky transportován do nemocnice. Jeho stav se naštěstí rychle zlepšoval a hned z nemocnice posílal svým fanouškům nadějné zprávy o tom, že bude brzy v pořádku. To se naštěstí potvrdilo. V úterý ráno přistál na letišti v Praze a začal se soustředit na mostecký závod.

Dnes už je mi o dost lépe než v předchozích dnech. Po tom těžkém pádu jsem byl chvilku v bezvědomí a nemohl pár minut dýchat. Museli mě převést do nemocnice. Bolí mě celé tělo, ale to je úplně normální. Důležité je, že nemám nic zlomeného a už se těším na závod v Mostě. Doufám, že se mi podaří to odjet a nebude mě to bolet zase tolik,“ vrátil se k minulým dnům Salač. Toho teď čeká nabitý program. Technické přejímky, setkávání s fanoušky i řadou dalších českých jezdců. To naplňuje Filipa optimismem a nadšením do nejbližších hodin.

Ve středu už s Oliverem odjíždíme na technické přejímky. Moc se těším, doufám, že to zvládneme. Závod si pojedu užít a nabrat nové zkušenosti na velké motorce. Snad při nás bude stát štěstí, bude se nám dařit a pojedeme bez technických problémů. Chtěl bych moc pozvat všechny fanoušky, aby přišli, protože si myslím, že je to poslední šance letos vidět v České republice pořádné závody motocyklů. A celkově je tady mistrovství světa endurance poprvé. Bude tam hodně českých jezdců, tak nás mohou podpořit a mohou se s námi vidět i v paddocku, který je otevřený pro návštěvníky. Moc se těším, držte nám palce,“ neskrývá nadšení český jezdec.

Finálový závod EWC se uskuteční v rámci závodního víkendu The Most World Weekend (7. – 10. října), který bude na mosteckém autodromu hostit také závod světového šampionátu cestovních vozů WTCR. Bohatý program navíc doplní pohár Seyffarth Audi Sport R8 LMS a oslava výročí 20 let od startu Tomáše Engeho ve Formuli 1 – v Mostě jej budou fanoušci moci opět vidět za volantem monopostu Prost s označením AP04, s nímž v roce 2001 absolvoval tři velké ceny. Součástí velkolepého zakončení mostecké závodní sezóny bude v rámci Sutnar/Krattner Memorial také jízda unikátní historických sportovních a závodních vozů.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...