web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Ondřej Vostatek byl v Portimau opět v první patnáctce

3. – 4. října 2021 se přesunul šampionát World SBK ze Španělska do Portugalska a s ním také český jezdec Ondřej Vostatek, který dostal možnost startovat opět na divokou kartu v kategorii Supersportů. Na trati v Portimau se mu dařilo. Dokázal v konkurenci zkušených jezdců vybojovat další bod za 15. místo a navázal tak na úspěchy při své premiéře z Mostu.

Hned od prvních tréninků se Ondřej cítil na své oblíbené trati skvěle a motocykl fungoval podle plánu. V úvodu prvního tréninku zajel Ondra 11. nejlepší čas a tak s týmem řešili pouze malé detaily v nastavení. Ve druhém tréninku se zrychlilo a tak tým s Ondrou zkoušel změny v nastavení převodu a hledali ten, který Ondrovi bude nejvíce vyhovovat. V kvalifikaci zajížděl Ondra časy kolem 15. místa. Nakonec skončil na 19. pozici se ztrátou 1,5 vteřiny na prvního jezdce.

V prvním závodě dobře odstartoval a držel se ve skupině bojující o 16. místo. Postupně se probojoval do vedení této skupiny a soupeřům trochu poodjel. To už kontroloval 15. pozici. Tři kola před cílem ho dotáhl jeden ze soupeřů a začal tuhý boj. V posledním kole soupeř Ondru předjel na rovince ze slip streamu. Ondřej však nic nevzdával a zaútočil v sedmé zatáčce. Podařilo se mu dostat zpátky na 15. pozici, kterou nakonec v cíli těsně uhájil a připsal si další mistrovský bod.

Nedělní ráno přišel déšť a změna podmínek, které si mohl Ondřej vyzkoušet ve warm upu. Snažil se najít především jistotu a dobrý pocit na motocyklu, připravit se na možný mokrý závod. Nakonec se počasí zlepšilo a trať do závodu postupně oschla. Místy však na trati zůstala mokrá místa. Díky tomu se celé startovní pole přesunulo po startu do první zatáčky na venkovní suchou část trati a Ondřej se propadl na předposlední místo. Po pár kolech se postupně probojoval zpátky na svou pozici a soupeřům po té na 17. místě poodjel. V závěru závodu ale musel o 17. příčku opět bojovat se zkušeným soupeřem. V posledním kole jel Ondra na 18. pozici a zkoušel se znovu dostat dopředu. Tentokrát mu ale nevyšel ideální výjezd v předposlední zatáčce a závod dokončil na 18. místě.

Ondřej Vostatek k závodům dodal:

Myslím, že po těžkém víkendu v Barceloně a frustraci z Jerezu se nám tento víkend opravdu vydařil. Motocykl mi fungoval výborně a s každým najetým kolem se mi dařilo zlepšovat svoje časy. Podařilo se mi získat další bod, takže je to pro mne motivace do další práce. Ve druhém závodě jsem začal asi moc opatrně, takže jsem se musel znovu prokousávat dopředu a chvíli to trvalo. Na body to už nevyšlo, což mě trochu mrzí. Ale jsou to pro mě další zkušenosti a rezervy tam myslím ještě jsou. Závěrem bych chtěl moc poděkovat týmu za skvělou práci, Lukášovi Peškovi a rodině za podporu a taky všem, kteří mi umožnili tady být. Díky moc!“

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...