web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Filipa Salače zradila v Barceloně technika

Z páté řady startoval do dnešního závodu kategorie Moto2 Filip Salač. Všichni jeho fanoušci se těšili, jak se probojuje minimálně do první desítky a připíše si další body do šampionátu. Ale už od prvního kola bylo zřejmé, že něco není v pořádku. V první zatáčce vyjel Filip mimo stopu a na trať se musel vracet penalizační uličkou. Místo stíhací jízdy se ale začal propadat až na předposlední místo. I když se většinou snaží za všech okolností dojet, tentokrát beznadějný závod ukončil pět kol před cílem.

Závod kategorie Moto2 byl vypsán na 21 kol a hned v úvodu zajížděl Filip Salač mnohem horší časy, než během tréninků a kvalifikace. V průběhu pak ještě zpomaloval a v závěru byl téměř o tři vteřiny pomalejší než v sobotu. „Jsem pochopitelně hodně zklamaný. Na dnešní závod jsem se těšil, ale takhle jsme si to nepředstavovali. V první zatáčce jsem musel uhnout, abych zabránil kontaktu s jiným jezdcem. Dostal jsem se mimo trať a vracel se podle pravidel penalizační uličkou. Pak mě začali předjíždět nebo spíše objíždět jezdci, kteří jsou za normálních okolností výrazně pomalejší. Měl jsem problém s akcelerací při výjezdech ze zatáček. Zatím netušíme, co se stalo a musíme to zjistit. Naštěstí je příští týden další závod, tak máme brzy čas na nápravu,“ vysvětlil zklamaný Filip Salač #12.

V průběžném pořadí se český jezdec týmu QJ MOTOR GRESINI RACING propadl na 8. místo. Seriál MotoGP pokračuje už příští týden Velkou cenou San Marina v Misanu.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...