web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Filip Salač z domova: Hraju na Playstationu, abych si pamatoval tratě

Gold & Goose/Red Bull Content Pool

Normálně by se proháněl na svém stroji po okruzích na celém světě a sbíral body do seriálu Moto3. Devatenáctiletý motoristický talent Filip Salač se už nemůže dočkat, až znovu vytáhne motorku a vyrazí na silnici. Podle mladého jezdce je v omezeném režimu důležitá zdravá strava, snaží se také zapracovat na pamatování závodních tratí.

Jak si v současném režimu upravil svou sportovní přípravu?

Přípravu jsem musel hodně upravit. Asi jako nikdo jsem nečekal, že bude karanténa a budu muset být doma. Nejhorší na tom je, že já závodím na motorce a musím jezdit na velkých tratích. To teď vůbec nemůžu. Od prvního závodu jsem neseděl na motorce, což je hodně špatný. Budu se s tím muset poprat. Co se týče tréninku, tak chodím k mému trenérovi na balanční cvičení.

Věnuješ se víc nějakému cvičení nebo oblasti, na které normálně není tolik prostoru?

Hodně se teď protahuju, což mi pomáhá. Na motorku totiž potřebujeme být obratní pro případ, že spadneme, tak abychom se nelámali a neměli zbytečně zraněné svaly.

Vymyslel jsi doma nějaký speciální „hack“, který ti v současné situaci pomáhá při tréninku?

Doma žádnou speciální pomůcku nemám. Díky Red Bullu mám playseat, na kterým jezdím autem, což je celkem podobný jako na motorce. Je důležité se soustředit a zajet co nejrychlejší kolo, takže na hlavu je to podobný. (IG odkaz: fotka/video)

Musel jsi upravit a třeba přísněji dodržovat životosprávu, když nemůžeš trénovat tak, jak jsi zvyklý?

Určitě, musím teď hodně koukat na stravu, protože jak se člověk nudí, tak by jenom jedl a jedl. Ale to nejde. Po prvním závodě jsem chtěl ještě půl kila zhubnout, ale to se mi teď nedaří. Tak se snažím žít zdravě, i když to v těchto dnech není jednoduchý.

Na facebooku a instagramu se v době izolace šíří všemožné challenges, od fotek z dětství až po náročné sportovní cviky. Účastníš se někdy něčeho podobného?

Je tam toho strašně moc, ale já to přeskakuju. Lidi mě v podobných věcech často označují. Dal jsem dvě fotky – jedna byla pád z Japonska, když jsem si zlomil malíček. Ale abych dával ke každý challenge nějakou fotku, tak bych nedělal nic jinýho. Podle mě už to všem leze na nervy.

Jak trávíš nezvyklé množství volného času?

Můžu si sám uvařit zdravý jídlo, protože zdravá strava je 70 % všeho. A jak se nudím, tak hraju na playstationu. Buď motorky, abych si pamatoval tratě, nebo na playseatu hraju auta. Jezdíme společně s mým kamarádem Oliverem Konigem, který taky závodí a vzájemně se hecujeme.

Na co se nejvíce těšíš, až současná omezení opadnou?

Nejvíc se těším na to, až se znovu otevřou sportoviště a budu moct usednout za řídítka. A taky vyjít ven bez roušky a žít život jako předtím, protože už mě nebaví sedět doma na zadku a pomalu se bát vylézt z baráku.

Zdroj: Red Bull Content Pool
Foto: Gold & Goose

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...