web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

V Portugalsku bojoval Ondřej Vostatek o umístění v top ten

Mistrovství světa superbiků zavítalo o uplynulém víkendu na okruh v portugalském Portimau. V kategorii Supersportů si opět vedl skvěle devatenáctiletý jezdec Ondřej Vostatek, který se na motocyklu Triumph, dokázal probojovat dopředu a v obou závodech bojoval nejen o další body v mistrovství světa, ale atakoval i první světovou desítku.

Od prvního pátečního tréninku se Ondřej snažil se svým týmem PTR Triumph nalézt optimální nastavení motocyklu. Nakonec se rozhodli zvolit kompromisní řešení nastavení převodu, které se ale promítlo do horších výjezdů ze zatáček. Přesto Ondra dokázal postupně zlepšovat svoje časy. V kvalifikaci se mu podařilo zajet svůj nejlepší čas a skončil na osmnáctém místě.

V prvním závodě se mu podařilo dobře odstartovat a postupně se probojoval do skupiny bojující o desátou příčku. Dvě kola před koncem závodu se mu podařilo probojovat na desáté místo a uzavíral tak nejlepší světovou desítku. O pozici však sváděl ostrý boj s dalšími soupeři až do konce závodu. Nakonec pozici neudržel a skončil na místě dvanáctém.

Do nedělního závodu šel Ondra se stejným nastavením motocyklu a strategií jako v sobotu. Dobře odstartoval a hned po startu se dostal na šestnáctou pozici. Postupně se probojoval až na třinácté místo, na kterém závod nakonec dokončil a připsal si další světové body.

Ondřej Vostatek k závodům uvedl

Celý víkend byl pro nás velmi těžký. Pracovali jsme hodně na nastavení motocyklu. Nakonec jsme museli udělat kompromis a zvolili těžší převod, což jsem cítil jako velkou nevýhodu na výjezdech ze zatáček, kde soupeři byli silnější. Ale myslím, že jsem odvedl dobrou práci. Podařilo se mi zlepšovat zajeté časy a v závodě jsem do toho dal všechno. Na top ten jsem si o tomto víkendu sáhnul a mám z toho velkou radost. Souboje byly těžké. Nikdo nechtěl dát svojí pozici zadarmo, takže pro mě jsou to i další cenné zkušenosti.“

Jsem rád, že se už pomalu s motocyklem Triumph sžívám a je tam stále nějaký progres. Myslím, že je to skvělá příprava na příští rok 2024. Rád bych poděkoval svému týmu za úsilí a důvěru, kterou mi dává a všem našim partnerům za podporu, bez které bych toho všeho nemohl být součástí. Díky a těším se na poslední závody sezóny v Jerezu,“ dodal Ondra na závěr.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...