web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Skončilo Mistrovství Evropy v enduru 2023

Letošní seriál Mistrovství Evropy v enduru 2023 se skládal ze 4 soutěží a to 15.-16.4.2023 v Itálii – Fabriano, 13.- 14.5.2023 v Portugalsku – Santa Marta De Penaguuaio, 15.-16.6.2023 v Etonsku – Paikuse a poslední závěrečná v Polsku – Kielce 16.-17.9.2023.

Za Českou republiku se účastnili jezdci Matyáš Chlum, Matěj Škuta, Jaroslav Kalný, Zdeněk Pitel, Jakub Hedrlín, Tomáš Holý, Daniel Polák, Marek Borák, Kryštof Kouble, David Holý.

Ve třídě Junior 2 titul vicemistra Evropy získal Matyáš Chlum, který v šampionátu stupňoval svoji výkonnost a zejména v  posledním závodě v Polských Kielcích zabojoval o nejlepší výsledek v šampionátu z českých juniorů.

Matěj Škuta třída Junior 2 získal medaili za 3. místo v seriálu. Matějovi se velice dařilo v prvních dvou závodech, kde v Portugalsku vyhrál, ale na 3. závodě v Estonsku a 4. závodě v Polsku ztratil cenné body, které stačily na bronzovou medaili.

Na 8. místě se ve třídě Junior 2 umístil Jaroslav Kalný, který předváděl stabilní výkony v celém seriálu a na posledním závodě v Polsku vybojoval největší zisk bodů.

Zdeněk Pitel třída Junior 2 si během sezony zranil zápěstí, odjel tedy jen první a poslední soutěž. Bodově to stačilo na 11. místo.

Jakub Hedrlín třída Junior 2 se zúčastnil také dvou závodů v seriálu, kde sbíral zkušenosti z jiných povrchů a obsadil 16. příčku.

Tomáš Holý se zúčastnil pouze 2 závodu v Itálii a v Polsku. Obsadil 21. pozici a nasbíral cenné zkušenosti do dalšího roku.

Ve třídě E1 cenné zkušenosti nasbíral také Daniel Polák, který po dvou závodech v Itálii a v Polsku v celkovém pořadí skončil na 8. místě.

Marek Borák, který se účastnil pouze posledního podniku v Polsku, za slušný bodový zisk získal 10. příčku v seriálu.

Na poslední podnik přijel také Kryštof Kouble, který se účastní celého seriálu Mistrovství Světa v enduru, v Polsku ovládl oba dva dny a byl nejrychlejším jezdcem cross testu a enduro testu.

Stejně tak v seniorské třídě jsme měli zástupce na prvním podniku v Itálii a to Davida Holého. Za jeho bodový zisk obsadil 11. příčku.

Na posledním závodu evropského šampionátu v Polsku se jela také soutěž národních týmů, kterou vyhráli čeští reprezentanti Matěj Škuta, Matyáš Chlum, Jaroslav Kalný a Kryštof Kouble před druhými Francouzi a třetími Italy. České reprezentaci se povedl titul mistrů Evropy po dvou letech.

Veškeré informace, výsledky naleznete na oficiální webu evropského endura.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...