web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Accolade Smrz Racing BGR si z posledního závodu odváží titul vicemistra světa

Poslední závod letošní sezóny kategorie World Supersport 300 bude pro českobudějovický tým Accolade Smrz Racing BGR nezapomenutelným. José Luis Perez Gonzalez byl jediným jezdcem, který bojoval o titul mistra světa s Jeffrey Buisem. Po startu z Pole Position se španělskému jezdci podařilo poodjet zbytku startovního pole. Jediný jezdec, který byl schopen s ním držet krok, byl Mirko Gennai. S náskokem šesti vteřin tato dvojice bojovala až do samotného závěru, kdy se jezdci týmu Jakuba Smrže podařilo dostat do vedení a projet cílem na první pozici.

Ředitelství závodu však nakonec rozhodlo, že vítězem se stal Mirko Gennai kvůli manévru, kterým se Perez Gonzalez dostal do vedení v posledních metrech závodu. Český tým si tak odváží z Portugalska dvě pódiová umístění a titul vicemistra světa o pouhých 7 světových bodů. O titul mistra světa Perez Gonzaleze zřejmě připravily dvě kontroverzní penalizace, které obdržel tento víkend a dříve v Assenu.

Chris Clark: “Druhý závod nebyl podle našich představ. Doufal jsem, že se dostaneme do Top20, protože vím, že to bylo možné, ale ujela mi skupinka předemnou. Jsem moc vděčný, že jsem mohl pracovat s tak skvělým týmem. Celkově to byl úspěšný víkend.”

Jakub Smrž (manažer týmu): „Kdyby mi někdo řekl přes sezónou, že pojedeme o titul mistra světa, tak tomu nevěřím, a dneska je to zklamání, že se to nepovedlo. Ještě s takovou hořkou tečkou, kdy nám sebrali, troufám si říci neoprávněně, naše první vítězství. Na druhou stranu jsem nadšený. Jsme vicemistři světa, a měli jsme dvě bedny za víkend. Děkuji všem, co při nás stojí, náš tým, rodiny, partneři, kamarádi a všichni co nás podporují. Uvidíme, co bude dál.“

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...