web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Třetí endurosprint sezony proběhl uplynulý víkend 12.-13.8.2023 v Dobřanech u Plzně

Již třetí Mezinárodní Mistrovství ČR a Přebor ČR proběhl uplynulý víkend v Dobřanech u Plzně.

Endurosprint se vrátil do Dobřan po loňské premiéře a pořadatel MX park Dobřany uspořádal enudrospint se vším všudy. Cross test zachoval pasáže motokrosového areálu a enduro test byl namotaný po blízkém lesíku. Mezi oběma testy byl přejezd cca 12 km. Jak sám pořadatel uvedl právě  endurosprint ho moc baví. V předešlých dnech celkem zapršelo, ale do víkendu se trať vysušil. Místy byly kaluže případně i mokré pasáže, již v sobotu se začínalo prášit, ale také lehce sprchlo a na neděli byl povrch takřka ideální.

Tradičně již v pátek závodníci začali procházet testy a seznamovat se s tratí. Navečer proběhla technická a administrativní přejímka. Stejně tak v sobotu ráno a odpoledne pouze pro přebor.

Samotný start závodu byl v sobotu v 8:30, kdy začínalo Mezinárodní Mistrovství ČR třídy E1, E2 a E3, včetně MMČR VET. Startovní rošt byl podle absolutního pořadí. Jezdci také museli odevzdat své motocykly již 20min před startem prvního jezdce své rozjížďky do předstartovního prostoru a 5 min před svým startem si jí mohli vyzvednout. První den měli jezdci MMČR na kolo 25 min. Ve 12:30 odstartoval Přebor ČR třídy E1, E2, E3, V50, V60, PČR C, 85ccm a MMČR ženy, čas na kolo bylo 40 min, kvůli většímu počtu závodníků. V neděli se pořadí obrátilo první v 8:30 PČR a ve 13:00 MMČR, kdy startoval PČR podle průběžného pořadí dané třídy a MMČR podle absolutního pořadí. První i druhý den MMČR absolvovalo 7 kol, PČR 6 kol a třídy PČR 8 V50, V60 a PČR C kol 5. Jeden okruh měl cca 12 km a dva rychlostní testy, jeden cross test a enduro test. Okruh tvořil 100% přírodní povrch

Umístění na třetím endurosprintu se nám ve třídě MMČR E2 a MMČR E3 v celkovém seriálu promíchalo.

Absolutním vítězem se stal Matěj Škuta, druhý Jaroslav Kalný, třetí Matěj Skořepa dále Petr Smítka, Jakub Hedrlín, Marek Borák, Jiří Halama, Ondřej Havrda, Lukáš Kučera, Filip Fiala.

Pořadí ve třídách MMČR:

E1 - Matěj Skořepa, Jakub Hedrlín, Jiří Halama
E2 - Matěj Škuta, Petr Smítka, Ondřej Havrda
E3 - Jaroslav Kalný, Filip Fiala, Michal Volena
VET - Miloslav Škuta, Petr Křivánek, Petr Uher
Ženy - Zuzana Unger, Radka Dandová

Již potřetí se konal v sobotu v Dobřanech také Přípravný podnik dětí. V Mx endurovém areálu Dobřany se dětem věnují již několik let a sídlí zde i Mx Kids Academy. Pro děti bylo připraveno několik možností trati, ale nakonec zvítězila na jednu stranu nejtěžší varianta, ale na druhou stranu děti nasbíraly velmi cenné zkušenosti. V Dobřanech je přímo trať, která je k dispozici právě dětem, po předchozích deštích a úpravnách byla trať pěkně "naoraná", místy i bahnitá. Největší bahno se dětem vynechalo a po několika projížďkách se vyjezdila hezká, ideální stopa a děti už byly spokojené a mohly si pěkně zazávodit. Panovalo i docela velké teplo, ale všichni si závod užili a mohli se těšit na předání cen, diplomů a pohárů. Opět se jely dvě rozjížďky po 10-ti minutách a závodníci byli rozděleni již tradičně do dvou skupin.

Již se nám pomalu rýsují jezdci na prvních místech průběžného pořadí:

třída 50 - 1. Luboš Lhoták, 2. Šimon Strnad, 3. Tadeáš Benda, 4. Vladimír Bartoš a 5. Eduard Žalud

třída 65 - 1. Jakub Mirvald, 2. Tereza Bendová, 3. Lukáš Beneda, 4. Luboš Hůla a 5. Zdeněk Kocián

třída 85 - 1. Bára Čmochová, 2. Tereza Nechutová, 3. Petr Klaus, 4. Tomáš Bělík, 5. Jakub Rigo

Můžeme se také těšit na reportáž v České televizi, která tentokrát zavítala do Dobřan i na dětský podnik. Závěr celého velmi úspěšného a
populárního seriálu Přípravného podniku děti se uskuteční opět v Dobřanech 21.10.2023, kde proběhne i vyhlášení celé sezony.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...