web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Uplynulý víkend 26.-27.8.2023 proběhlo velmi úspěšné klasické enduro ve Mšeně

Na uplynulý víkend se mohli těšit všichni příznivci endura, a to na klasickou soutěž, která se po několika letech vrátila opět do Mšena. Zkušený pořadatel enduro klub Mšeno předchozí roky pořádal zkrácenou verzi klasického endura a to endurosprint, ale pro tento rok se rozhodl pro klasiku a udělal dobře, byla to soutěž se vším všudy. Seriál ENDURO se skládá ze všech vypsaných závodů enduro, endurosprint a závěrečného motokrosu.

Podle ohlasů to byla krásná a poctivá soutěž s přejezdem v lesích, úvozech, s výjezdy a sjezdy. Stejně tak klasické dva testy, jak jeden pěkný, dlouhý a poctivý enduro test, tak druhý široký, dlouhé zatáčky cross test na poli.

A teď již k samotné soutěži. Celé zázemí bylo na plochodrážním stadionu ve Mšeně s veškerým zázemím včetně restaurace. Jedno kolo měřilo cca 55 km obsahovalo právě jeden enduro test (ET) a jeden cross test (CT). Trať vedla v okolí Mšena a nejvzdálenější místo bylo cca 12km. Oba dva testy byly nové, v nových lokalitách. Do Mšena dorazila česká špička endura, která se účastní Mistrovství světa, Evropy a také Rallye Dakar.

Jednalo se o klasiku, takže administrativní a technická přejímka se konala jak pro MMČR a PČR v pátek a následně pro PČR pouze v sobotu 17-18h. Již tedy v pátek po přejímce museli jezdci předat svůj motocykl do uzavřeného parkoviště a mohli si ho vyzvednout až druhý den 5 min před svým startem.

Start samotné soutěže proběhl v sobotu v 9h za účasti starosty města Mšena. Předpověď se lehce naplnila, i když žádné bouřky, tak nad ránem začalo pršet. Proto se rozhodlo pro časy B, tzn. že do časových kontrol bylo o 2 minuty více, MMČR měl do první časovky 45 minut a do druhé 59 minut, PČR minut 49 a 63. Vzhledem k tomu, že se jednalo o čtvrtý podnik seriálu, startovalo se podle absolutního pořadí, stejně tak v sobotu i v neděli. Ze soboty na neděli opět pršelo a vlastně během neděle ani nepřestalo. Opět se jely časy B. Mezinárodni mistrovství ČR jelo 4 kola tzn. 1 kolo 55km, 1h44min a dva měřené testy, celkem tedy cca 6h v sedle motocyklu každý den. PČR jeli kola 3.

Časy byly nastaveny tak, že v časových kontrolách měli jezdci na základní servis a občerstvení cca 5-10min a pokračovalo se do další etapy. MMČR měl také tzv. prefinish, kdy v sobotu po dojetí celého dne měl 16 minut na základní servis, přezutí pneumatik, opravy atd. a musel předat motocykl do uzavřeného parkoviště na další den. PČR musel předat svůj motocykl do 18h.

Jak sami jezdci, ohlasy od diváků a doprovodů potvrdily, jednalo se o krásnou soutěž, na které nic nechybělo. V sobotu byl povrch takřka ideální, v neděli po deš􀆡ch byla trať o poznání těžší, ale i tak všichni dojeli ve zdraví. Můžeme se opět těšit na reportáž v pořadu České televize Svět motorů.

Umístění po enduru se ve třídách MMČR E1, E2 E3 změnilo a to:

Absolutním vítězem je Matěj Škuta, druhý Jaroslav Kalný, třetí Matěj Skořepa dále Jakub Hedrlín, Ondřej Havrda, Filip Fiala. Absolutní junior Matěj Škuta, Jaroslav Kalný a Matěj Skořepa.

Pořadí ve třídách MMČR

E1 - Matěj Skořepa, Jakub Hedrlín, Lukáš Hedrlín
E2 - Matěj Škuta, Ondřej Havrda, Tomáš Holý
E3 - Jaroslav Kalný, Filip Fiala, Jan Matějka
VET - Miloslav Škuta, Petr Křivánek, Petr Uher
Ženy – Zuzana Unger, Radka Dandová, třetí􀆡 až páté místo je stejný počet bodů pro Michaelu Kavskou, Janu Kořenkovou a Adélu Mejsnarovou

Ve Mšeně se jela také soutěž družstev MMČR a pohár družstev PČR.

V soutěži družstev MMČR vyhrál tým KBS ve složení Matěj Škuta, Kryštof Kouble a Jakub Hroneš, druhý tým Motokrosová škola ve složení Matěj
Skořepa, Jakub Hedrlín a Lukáš Hedrlín a třetí Autoklub Krakonoš Lukáš Kučera, Eduard Vyšanský a Miroslav Škaloud.

Pohár družstev PČR vyhrál tým Autoklub Krakonoš Martin Hanuš, Martin Lepka a David Repaský, druhý tým Autoklub Krakonoš Jan Matějka, Josef Kalista a Jan Benda, třetí Kapybara Racing Team Petr Strnad, Jan Král a Matyáš Horský.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...