web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Ondřej Vostatek se stane v příští sezóně stálým účastníkem MS Supersportů

Český talentovaný jezdec Ondřej Vostatek se v sedmnácti letech stane od příštího roku stálým účastníkem Mistrovství světa superbiků. Stane se tak teprve třetím Čechem v historii, který pojede celý seriál Mistrovství světa včetně zámořských závodů.

Po úspěšné sezóně 2021, ve které se Ondřej Vostatek stal vicemistrem Evropy v kategorii Superstock 600, vybojoval podium v Mistrovství Španělska a představil se na divokou kartu v Mistrovství světa, kde se mu podařilo vyjet první mistrovské body, dostal nabídky od několika týmů. Nakonec podepsal dvouletou smlouvu s týmem MS Racing, který o Ondru projevoval zájem dlouhodobě. Na dva roky se tak stane stálým účastníkem Mistrovství světa v kategorii Supersportů.

Ondřej Vostatek uvedl:

Jsem strašně rád, že se to podařilo, a že se mi plní můj sen. Pracuji na tom od malička a po 11 letech tvrdé práce a závodění jsem tady. Je to neuvěřitelné a strašně moc musím poděkovat všem našim partnerům, kteří při mně stojí už tak dlouho, všem trenérům a odborníkům, kteří mi pomáhají s přípravou a především tátovi a mojí rodině, která mi to všechno umožnila.“

Cesta to byla velmi obtížná, protože jsme si vždy šli vlastní cestou. Snažili jsme se od začátku jet ty nejtěžší a nejprestižnější závody, abych byl co nejvíce v kontaktu s těmi nejlepšími. To se myslím, podařilo. Přišly úspěchy i krizové momenty, ale vždycky, když přišly překážky, jsme se znova zvedli a šli dál. Navzdory nepříznivým okolnostem. Takže o to víc, si toho vážím.“

Už teď se moc těším na začátek sezóny a na první testy s týmem. Všechno bude pro mě nové. Tým i tratě, na kterých jsem v životě ještě nejel. Poprvé vyzkouším i tratě v zámoří, takže mě čeká intenzivní zimní příprava, abych byl co nejlépe připraven a mohl podat ten nejlepší výkon.“ Dodal Ondřej Vostatek na závěr.

Největší úspěchy Ondrovy kariéry:

Vicemistr Evropy

9x podium v Mistrovství Španělska

Mistr Evropy

Dvojnásobný mistr Německa

4. a 5. místo na Mistrovství Evropy

Několikanásobný mistr ČR

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...