web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

König v prvním závodě v Indonésii dojel sedmnáctý. Starší motorku je těžké zrychlit, říká

Vedro, dusno nebo nebezpečné jídlo… Takové jsou pasti v Indonésii, kam zavítal o tomto víkendu šampionát superbiků. V prvním závodě skončil Oliver König na 17. místě, překonat se mu podařilo jen Brita Toma Sykese. „Jako každý rok je tu strašné vedro. V sobotu bylo ale pod mrakem a celkem také foukalo. Podmínky jsem zvládal, fyzicky jsem na tom totiž dobře,“ prohlásil König z týmu Orelac Racing Movisio. V neděli je na programu Superpole Race a druhý závod, který bude v ranních hodinách opět přenášet stanice Nova Sport.

König cestoval do Indonésie už potřetí. Poprvé tu byl v roce 2021, kdy dostal možnost startovat v superbicích na divokou kartu. A to jako ještě jezdec nejslabší kubatury do 300 ccm. Tehdy svými výkony a časy zaujal manažery týmů. Letos se však spíše trápil. „Zatím se nám nedaří zrychlovat, jezdím o dost pomaleji než v minulém roce, někdy dokonce o dvě sekundy. Nejsme schopní zjistit proč, není to úplně příjemná situace. Je těžké stroj zrychlit, ale snažíme se s tím bojovat a vylepšit vše na neděli,“ popsal rodák z Prahy.

Komplikace může přestavovat fakt, že König jezdí na závodní kawasaki loňské specifikace, což se má změnit od dalšího závodního víkendu v Nizozemsku, kde má obdržet nový materiál. V sobotu tak jezdil spíše osamocen. „Na začátku jsem udělal chybu, když jsem vyjel ven. Podařilo se mi ale dojet Toma Sykese. Když jsem ho zkoušel poprvé překonat, byl jsem delší. Pak jsem ho dohnal a předjel. Jenže kvůli tomu jsem přišel o kontakt s dalšími jezdci,“ dodal König.

Dostat do cíle se nepodařilo čtyřem jezdcům. Ital Rinaldi měl kolizi hned na začátku, Brit Redding to devět kol před koncem vzdal a zajel do boxů, patrně kvůli technickým problémům jeho BMW. A další dva byli vyřazení z jiného důvodu – měli totiž střevní potíže a nepostavili se tak na start. „Předpokládám, že jedli nějakou místní dobrotu nebo si ji umyli vodou, která je tu celkem závadná. Na to je potřeba si v Indonésii dávat pozor,“ doplnil König.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...