web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Po triumfech následoval pád z jedenácti metrů! Podmol na NIGHT of the JUMPs nedotočil dvojité salto

Vítězství, potom pád. Tak se dá zhodnotit vystoupení Filipa Podmola na NIGHT of the JUMPs v Berlíně. V pátek totiž elitní český freestyle motokrosař triumfoval v soutěži o nejlepší trik a společně s Matějem Česákem a Petrem Pilátem vyhráli mezi reprezentačními týmy. Jenže v sobotu se mu nepovedlo dvojité salto a musel vyskočit z motorky. „Letěl jsem z jedenáctimetrové výšky a dopadl naštěstí do vzduchové rampy. I tak jsem byl pochroumaný a mám nateklý loket,“ popsal Podmol.

Tradiční freestylová akce NIGHT of the JUMPs se v Německu obnovila. A pro české barvy velmi úspěšně! Vždyť Matěj Česák vyhrál v pátek soutěž v Best Whipu, Filip Podmol pak exceloval v soutěži o nejlepší trik, když poprvé na tvrdý dopad předvedl doublegrab Flip. Jedná se o náročný kousek, při kterém jezdec v saltu vlaje za motorkou a pak se opět přitáhne zpátky. „Navíc jsem skončil na čtvrtém místě v klasické jízdě, kde jsme museli předvést osm nejlepších triků. To se počítá do celkového hodnocení celého seriálu a věřím, že si v dalších závodech ještě polepším. Přede mnou se umístili vítězové X-Games. Vím, že už na ně mám,“ liboval si Podmol.

Češi ovládli soutěž týmů!

Ještě větší parádu udělali čeští freestyle motokrosaři v soutěži týmů, kde dokázali celkově zvítězit. Například sestava s Liborem Podmolem a Martinem Koreňem skončila ve svých dobách nejlépe na druhém místě. „Měli jsme z toho obrovskou radost. Potvrdili jsme, že naše scéna je silná,“ těšila Podmola, kterému ale nevyšla sobota, kde se na ve stejné aréně pokračovalo. Se svým manažerem se totiž domluvil, že předvede dvojité salto, které za normálních okolností umí. „Jenže v Německu byla o něco delší nájezdová rampa, ze které jsem ještě nikdy neskákal. Byl jsem z toho nervózní a nepomohlo, že jsem se po tom pátku moc nevyspal a byl unavený.

Podmol se tak s respektem rozjel rychleji než měl. „Proto jsem neměl pak ve vzduchu takovou sílu, abych motorku pořádně roztočil a musel z ní vyskočit. Dopad na airbagovou rampu nebyl tak strašný, jako kdyby tam byla hlína nebo dřevo. I tak jsem byl pochroumaný, s loktem jdu ještě na rentgen. Snad to nebude zlomené, mám totiž hodně akcí,“ dodal Podmol. Série NIGHT of the JUMPs bude mít příští zastávku 25. března v Mnichově a 20. května v Mannheimu. Do té doby chce Podmol trénovat ve Francii.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...