web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Na Mistrovství Evropy v enduru 2022 získali Češi 3 medaile!

Mistrovství Evropy v enduru se pravidelně jezdí s českou výpravou již několik let. Jedná se o klasickou soutěž v enduru, která zahrnuje dlouhý okruh s přejezdem a 2 až 3 měřené testy včetně časových kontrol. Rozmanitostí právě Mistrovství Evropy v enduru je i různorodý povrch, který si můžou jezdci na evropských tratích vyzkoušet. Letošní ročník zahrnoval 4 podniky, a to v Itálii, Maďarsku, Finsku a závěrečný v Německu.

První enduro tohoto roku odstartovalo již 19.-20.3.2022 na jihu Itálie v PietraMontecorvino. Na první podnik vzhledem k místu konání se očekávalo teplo a sluníčko, ale opak byl pravdou a hned první enduro test byl kvůli sněhu zrušen. Oba dva dny čekala jezdce 3 kola, kolo mělo cca 50km a obsahovalo dva měřené testy, enduro test a cross test. ET byl dlouhý (cca 15min) sjezdy, výjezdy a mokré, uklouzané kamení. CT byl namotaný na poli. Přejezdy byly dost náročné, všude bláto a dlouhé kamenité úseky. Závod byl těžký, ale české výpravě se hned zadařilo.

Druhý podnik Mistrovství Evropy v enduru pokračoval hned za 14 dní a to v Maďarsku, v Tamasi 2.-3.4.2022. Před závody bohužel pršelo a jezdci očekávali hodně bláta. Od pátečního odpoledne, ale přestalo pršet a předpověď na sobotu byla lepší. Jela se 4 kola, start 9:55 a cíl 18:13. Každé kolo 3 měřené testy. V noci na neděli opět začalo pršet a ráno panovala velká zima a napadlo i trochu sněhu. Pořadatelé ubrali jedno kolo a ještě zkrátili časy, takže to byla pěkná honička. Trať byla o dost těžší, než v sobotu, kvůli předchozímu dešti.

Třetí soutěž se konala ve Finsku v Sipoo od 23.-24.7.2022. Byla to hodně těžká soutěž, jak už ve Finsku bývá pravidlem. Kolo mělo cca 65 km, obsahovalo 3 měřené testy a to enduro test, cross test a extreme test. Ve Finsku je velká konkurence a náročné terény.

Čtvrtý podnik se konal koncem října 28.-30.10.2022 v Německu v Rűdersdorfu, kam směřovala česká výprava s jasným cílem udržet a obhájit své medailové pozice. Trať v Německu byla suchá, přejezdy nebyly těžké, ale únavné, jelikož byly rozbité po předchozích soutěžích. Kolo měřilo cca 60 km, obsahovalo Extreme test a cross test, který měl okolo 5 minut a enduro test 12 minut.

Zhodnocení Mistrovství Evropy v Enduru 2022

„Kompletního seriálu ME v enduru, který zahrnoval 4 závody v Itálii, Maďarsku, Finsku a
Německu se letos zúčastnili tito čeští závodníci. Již na 1. podniku v Itálii se prosadila Zuzana Nováčková 2. místem a Zdeněk Pitel 3. místem. V celkovém hodnocení jednotlivců vybojovali 2 medaile.

V celkovém seriálu Mistrovství Evropy v enduru vybojovali Češi 3 medaile v celkovém hodnocení a to:

  • Zuzana Nováčková třída ženy, bronz
  • Zdenek Pitel třída J2, stříbro
  • Jaroslav Kalný třída J2, 5. místo
  • David Holý třída Senior 5. místo
  • Robert Friedrich třída J2 8. místo

Na posledním podniku ME v Německu se uskutečnil současně závod družstev národních týmů, kde jsme postavili tým juniorů, kteří vybojovali ve složení Zdeněk Pitel, Jaroslav Kalný, Robert Friedrich, Ondřej Havrda 3. bronzovou medaili pro český národní tým.

Kluci celý víkend v Německu předváděli mezi sebou vyrovnaný souboj. Jaroslav Kalný šel s formou od půlky sezóny nahoru, tak zajížděl z družstva nejrychlejší časy. Vzhledem k účasti na šestidenní a 3 závodech MS v enduru v letošní sezóně, jezdci nabrali potřebný
objem a zkušenosti z těžkých závodů, a tak jsem v medaili pevně věřil. Skončili 3. za Italií a Francií.

Juniorští jezdci tak ukázali, že se plně zhostili role nastupující mladé generace.

Radek Toman, manažer české reprezentace.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...