web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Ondřej Vostatek získal další tři divoké karty!

První šanci využil parádně. Když dostal talentovaný motocyklový závodník Ondřej Vostatek možnost ukázat se díky divoké kartě v závodě Mistrovství světa v Supersportech 600 v Mostě, dosáhl na fantastické čtrnácté místo. Tenhle úspěch mu otevřel bránu k dalšímu měření s elitou. Odměnou mu jsou tři divoké karty, které mu umožní start v barvách rakouského týmu Compos racing team by Yart na následujících akcích seriálu závodů MS.

"Už před mosteckým závodem jsem tušil, že když zajedu dobře, mohla by přijít další šance. Byla to ale spíš předtucha, že bych se mohl s nejlepšími ještě svézt a zazávodit si," svěřil se mladý závodník, který roste pod rukama české závodnické legendy Lukáše Peška.

Čtrnácté místo vyrazilo konkurentům dech a Vostatek získal jistotu, že si dál bude plnit závodnické sny. "Moc to pro mě znamená, je to další šance se ukázat. Moc se těším. Čekají mě závody na tratích, které hodně dobře znám a mám je dobře najetý," naznačil ambice.

Nyní se tedy Vostatek pokusí navázat na famózní výsledek z Mostu a výkony si říct o smlouvu, která by mu zaručovala start v celé příští sezoně. "Můj cíl je zjednodušeně řečeno bodovat, tedy umístit se do patnáctého místa. To by znamenalo, že se v tabulce jezdců posunu zase o kousek výš," neskrýval přání.

Mladý jezdec dobře ví, jak velkou oporu má ve zkušeném trenérovi Lukáši Peškovi. "Chodil jsem k němu už v roce 2019, ale až teď na jaře jsme dali hlavy dohromady a vytvořili tréninkový plán. Trochu jsme to učesali, aby byla příprava efektivnější. Myslím, že spolupráce s Lukášem je moje výhoda," dodal Vostatek.

Pešek si dobře uvědomuje s jak talentovaným závodníkem může pracovat. "Největší přednost vidím v tom, že Ondra má v sedmnácti letech fantastickou rychlost, umí ovládat velkou motorku a má zkušenosti ze šampionátů, které absolvoval," pochválil Vostatka legendární český závodník.

"Věřím, že se ve světové konkurenci dokáže prosadit, má velmi dobře našlápnuto. Budu se opakovat, ale do karet mu obrovsky hraje jeho věk," dodal s tím, že řídí celou jeho přípravu. Vliv má na jízdy na motorce, fyzickou přípravu. "Hodně spolu komunikujeme, je to i o hlavě. I na ní spolu pracujeme a zatím nám to vychází, takže v tom systému budeme pokračovat," konstatoval Pešek.

Na všech závodech ale český talent zkušeného kouče zatím nemá. "Mám svůj juniorský tým a motoškolu, s Ondrou jezdím jen když mi to čas dovolí, ale na ten jeden svět ze tří se s Ondrou chystám," dodal na závěr.

Zdroj: Sportegy/Pavel Hofman

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...