web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Bojovník König odjel závod v Aragonu bez stupačky. Už to znovu nechci zažít, říkal

Smolný závodní víkend. Český jezdec Oliver König nebude na závody ve španělském Aragonu, kde byl zahájen šampionát Supersport 300, vzpomínat s radostí. Po sobotní 38. příčce sice v neděli vylepšil talentovaný závodník na Kawasaki Ninja 400 umístění, bral 29. místo. Za nejlepšími ale zaostal zejména kvůli pádu hned po startu. „Výsledek je pro nás zklamáním, od závodů jsme očekávali více. Na druhou stranu Oliver ukázal srdce, když dojel do cíle i za těchto podmínek,“ hodnotil Miloš Čihák, manažer týmu Movisio.

Warm up naznačoval, že Oliver König vyladil svou Kawasaki Ninja 400 lépe než v sobotu a pochvaloval si, jak stroj šlape. „Funguje to,“ tvrdil dopoledne. Do závodu vyrážel ze sedmé řady, pomýšlel na vylepšení pozic, jenže už v první zatáčce bylo všechno jinak. Při manévru mu podjelo kolo a český mladík poznal tvrdost aragonského okruhu, což ovšem znamenalo propad v pořadí a velkou ztrátu.

Po karambolu sice český závodník ukázal srce bojovníka, nicméně až do cíle musel dojet bez stupačky, což jízdu notně komplikovalo. „Nešlo to vůbec, furt jsem si řadil vyšší kvalty, v zatáčce mi noha padala. Jednou jsem si ji i přejel. Bylo to docela složitý a už to znovu nechci zažít,“ nechal se slyšet po skončení závodu v Aragonu König.

Manažer týmu Movisio Miloš Čihák dobře věděl, jak těžké to pro talentovaného závodníka bylo a vážil si toho, jak se s neobvyklou situací popasoval. „Odjel závod bez stupačky, za to klobouk dolů,“ svěřil se. König po pádu figuroval na 39. místě a dobře věděl, že na umístění mezi nejlepšími musí zapomenout. Závod ale nezabalil a trpělivě se prokousával pořadím a neustále vylepšoval své umístění. Necelých šest kol před cílem byl na 36. pozici, tři kola před koncem už byl třiatřicátý a v cíli byl nakonec devětadvacátý.

Foto: Václav Duška Jr.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...