web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Koreň vítězem na ROCK'N'RIDE

Celkem 240 motorkářů se zapojilo o víkendu do závodů v rámci unikátní akce ROCK'N'RIDE. Ve freestyle motokrosu vládl Martin Koreň, který porazil favorizované bratry Podmoly. Country Cross memoriál opanovali bratři Kuklíci a z vítězství v SuperEnduru se radoval Radek Toman. Během víkendu se v areálu KBS UAMK u Benešova protočilo kolem 3000 lidí. Nepříjemností byla situace kolem Libora Podmola, který si po pádu během triku přivodil menší otřes mozku. Během večera byl však v pořádku a odjel domů odpočívat.

Pořád se něco dělo… Mix sportů freestyle motokros, SuperEndura nebo Country Cross nutil diváky se neustále přesouvat z jednoho stanoviště na druhé. Do toho bylo o všechny skvěle postaráno – parádní muzika a dostatek kvalitního pití. „Potvrdili jsme si, že je o ROCK'N'RIDE mezi jezdci čím dál větší zájem, což nás velice těší. V minulém roce jsme tu měli sto jezdců, nyní přes dvě stovky. Je to motorkářský festival, kterému neschází zábavný program pro diváky a výborně připravené závody pro účastníky,“ prohlásil Vít Kuklík, domácí endurová hvězda.

Podmol odjel po pádu odpočívat

Unikátní hodnocení se zavedlo v závodě ve freestyle motokrosu. Ve finále museli všichni jezdci předvést jiné triky než v kvalifikaci. Každý rozhodčí navíc hodnotil odlišný aspekt – Petr Kuchař se zaměřil na triky a využití tratě, Aleš Liemann hodnotil variaci skoků a Michal Beran (BMX reprezentant) zase energii. Vítězem se stal Martin Koreň. „Jsem s tím maximálně spokojený. Snažil jsem se jet rychle a dynamicky. Během dne jsem si svoji jízdu vizualizoval a soustředil se, abych neudělal žádnou chybu. Tyhle závody jsou totiž také o tom, jak to jezdec zvládne se svým uměním celkově,“ dodal Koreň.

Velice dobře měl rozjetou svou jízdu Libor Podmol. Dokázal předvést bodyvarialový California Roll, tedy otočku nad letící motorkou. Během Underflipu se ale ve vzduchu špatně převážil a dopadl s motorkou špatně na bok. Po chvilce se zvedl, v závodě dál nepokračoval. „Měl bohužel menší otřes mozku, nemohl najít cestu do depa a ptal se, co přesně pokazil. Večer už byl ale v naprostém pořádku. Také hned po chybě chtěl nasednout na motorku zpět, což jsme mu nedovolili,“ popisoval Koreň. Ve finále Libor Podmol skončil na druhém místě, třetí byl jeho bratr Filip.

Pád Podmola způsobil také nárazový vítr, který celý závod komplikoval. „Bohužel jsem v něm nedokázal srovnat motorku. Při Underflipu je velká boční rotace, do které se může vítr opřít. Byla to ale souhra více nešťastných náhod,“ popisoval pád Podmol, stříbrný medailista letošních X-Games. „Už jsem ale v pořádku. Příští týden předvedu salto vpřed na exhibici v městě Vlašim. Snad do té doby dobu budu fit.“

Toman ovládl SuperEnduro

Velkou výzvou pro jezdce představovala upravená trať v tréninkovém areálu u Benešova. Všichni museli překonávat různé překážky - výjezdy, sjezdy, skoky, kořeny, kameny a další věci. Trať vedla v lese a také na motokrosové trati. Memoriál Jaroslava Kuklíka vyhráli jeho hlavní organizátoři – Vít Kuklík a Martin Kuklík. „Vyšlo nám to, co jsme si naplánovali. Dobře jsem odstartoval, v prvním kole se mi podařilo vytvořit náskok dvacet vteřin a pak jsme ho s bratrem udrželi až do konce,“ dodal Vít Kuklík, domácí endurová hvězda.

Do závodu se zapojilo 121 dvojic, celkem se zúčastnilo přes 240 jezdců. „Bylo by jich více, jenže ve čtvrtek jsem musel zastavit registraci. Kapacita tratě by to nezvládla,“ vysvětloval Vít Kuklík. „Velice nás těší, že ROCK'N'RIDE si pochvalují i profesionální jezdci. Já jsem po Česku objel hodně závodů a nikde jsem neviděl, že by bylo tolik diváků a taková atmosféra. Spojení s freestyle motokrosem je skvělé.“

Velice atraktivní bylo také SuperEnduro, kde na trať vyjeli pokaždé čtyři jezdci. Nejlepší z nich byl Radek Toman, který ve finále porazil Davida Cypriana, hvězdu extrémního endura. Na třetím místě skončil Jan Zaremba. Večer ROCK'N'RIDE zakončila divoká afterparty.

Výsledky ROCK'N'RIDE (Profi kategorií)

Freestyle motokros

1. Martin Koreň
2. Libor Podmol
3. Filip Podmol

SuperEnduro

1. Radek Toman
2. David Cyprian
3. Jan Zaremba

Country Cross Memoriál Jaroslava Kuklíka

1. Vít Kuklík, Martin Kuklík
2. Radek Toman, Martin Venhoda
3. Jakub Sefr, Marek Votoček.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...