web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Podmol oznámil účast na Dakaru a s těžkým speciálem předvedl freestylový trik! Za týden ho čeká premiéra nového filmu

Nastávající ročník Dakarské rallye nebude bez Libora Podmola! Český freestyle motokrosař by se měl účastnit kategorie Original bez asistence. Oznámení o účasti pojal originálně – na dakarském speciálu předvedl na své zahradě trik – Backflip Indian air. „Být sám na Dakaru je výzva a hlavně dobrodružství, které chci zkusit. Bude to podobný adrenalin, jako salto na této motorce přes můj plot. Myslím, že jsem první, co předvedl opravdový freestyle trik na dakarském speciálu,“ dodal s úsměvem Podmol, který se připravuje na další velkou věc – za týden bude mít premiéru jeho nový film Adam a jeho poslední cesta v CineStaru Praha na Andělu.

Mistr světa ve freestyle motokrosu se vrací do dun! V loňském roce Libor Podmol dokončil Dakarskou rallye na 31. místě. Přitom několik kilometrů před cílem mu odešlo kolo a zachránil ho až Roman Krejčí, který si s ním kolo vyměnil. Letošní ročník kvůli operaci nohou vynechal, o další už přijít nechce. „Koncem měsíce mi přišel e-mail od organizátorů, že jsem akceptovaný. Přitom jsem slyšel od jezdců, že je plno. Jsem rád, že to klaplo,“ dodal Podmol, několikanásobný vítěz X-Games.

Poprvé ale pojede v kategorii bez asistence a pomoci mechaniků. „Takhle ale dříve jezdili všichni. Bude to velká výzva, protože mechanik úplně nejsem. Hlavně elektronika na dakarské motorce je mazec a budu se muset na vše pořádně podívat,“ dodal Podmol, který předvedl, že na motorce umí. Na své zahradě s ní přeskočil plot a předvedl u toho ještě salto. „Je to daleko těžší motorka než pro freestyle, důležitý je hlavně timing. Člověk musí mít cit pro plyn a ve správnou chvíli za to škubnout.“

Podmol je prvním jezdcem, který na těžké motorce předvedl opravdový freestylový trik. Nejnebezpečnější na skoku s dakarským speciálem je prý dopad, který se nedá moc natrénovat. „Když dostanete s touhle velkou holkou highsider, nerovná se úplně lehce,“ popisoval Podmol, který se na Dakar v Saudské Arábii velmi těší. „Minule to byl zážitek také pro diváky. Díky našemu prvnímu filmu Cesta je cíl, se kterým jsme loni objeli úspěšně kina, to mohli se mnou všechno prožít.“

Velká premiéra se blíží

Už příští středu vyráží Podmol do kin s novým filmem. Tentokrát jde o hrané dílo Adam a jeho poslední cesta. „Pojedeme tour jen po multikinech CineStar. Každé naše představení doplní divadelní prvky a beseda o filmu nebo Dakaru,“ přiblížil Podmol. Tvůrci slibují pořádnou dávku emocí a také Libora Podmola v hlavní roli. Půjde o debut v hraném filmu pod taktovkou Ladise Zemana. Premiéra filmu je ve středu 17. srpna na Andělu, lístky je možné si koupit na stránkách CineStaru.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...