web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Jakub Kornfeil: Štastné a Veselé a nejen to…!

Do Vánoc nám chybí už jen doslova hodiny a k prvním testům v příštím roce je to jen o něco málo více. Zhruba tak asi měsíc a půl, a tak by asi nebylo od věci podívat se, kde zakotví Jakub Kornfeil ve své již třetí sezóně  v MS silničních motocyklů.

Slibný rok 2011 zakončený 12. místem celkově se 72 získanými body, tak vyvolal spokojenost jak na straně jezdce, tak i na stran týmu a jeho sponzorů. Slušelo by se dopnil, že Jakub byl prakticky jediným z týmu, kdo cenné body sbíral pravidelně. A to rozhodně nezůstalo bez povšimnutí ani u samotného generálního partnera Ongetta, který tak jeho setrvání pro sezónu nadcházející velmi přivítal. Výsledkem právě této oboustranné spokojenosti je podepsání smlouvy a pokračování v nově vzniklé kubatuře Moto3, která jak mnozí již jistě ví, střídá tradiční třídu do 125 ccm. Pro sezonu 2012 nastupuje tým nejen s novým názvem, ale rovněž i v novém jezdeckém složení, když jak Jasper Iwema, tak i Harry Stafford odchází. Ale pojďme pěkně popořádku.

Brno_ned_gridpodium_021První změnou v následující rok, tak bude jistě zcela nový název týmu. Italská ,,squadra´´ CBC Corse se tak bude prezentovat jako Redox Ongetta Centro Seta, kdy v názvu přibylo jméno Jakubova generálního partnera firmy Redox Lučenec. Po dlouhých jednáních s několika jezdci je již konečně znám i konečně znám i Jakubův stájový kolega, jímž nebude nikdo jiný než Španěl Isaac Viňales. Po bratrech Espargarových se rýsuje tedy další bratrská dvojice v jedné kubatuře. Isaac totiž následuje svého bratra Mavericka, který si už svou sedačku v Moto3 zajistil loňskými pódii. Jen dodejme, že Viňalese letos bylo vidět ve španělském mistrovství CEV v kategorii Moto2, kde na stroji Promo Harris získal pátou příčku celkově. Jakub i Isaac budou sedlat čtyřtaktní motocykl Honda NSR 250F. Tým samotný očekává dodávku materiálu koncem prosince a první seznámení s motocykly je naplánováno až na první únorový týden do španělské Valencie.

Jakub Kornfeil: „Rozhodně jsem velmi rád, že jsem mohl opět podepsat smlouvu s tímhle týmem, protože až na problémy  z počátku roku jsme žádné další větší potíže už dále neměli. Příští rok pojedeme s novým názvem Redox Ongetta Centro Seta a jsem šťastný, že se nám podařilo zajistit natolik velkého partnera, jehož název se může promítnout i do názvu samotného týmu. Troufám si tvrdit, že něco takového je na české poměry obdivuhodnou záležitostí, i když se jedná o sponzora ze Slovenska. Novou kategorii vyhlížím s potěšením, protože pokud pojedeme na „stejných“ motocyklech, tak můžeme pomýšlet i na vyšší příčky, neboť jako tým už budeme sehraní, víme jak spolu komunikovat, nemusíme se poznávat a to vše ulehčí celou práci. Navíc s příchodem rychlého Viňalese se dá očekávat i dost výpomoci na různých úrovních, což se o letošku moc říct nedalo. Jen tak pro příklad, třeba Španěl Adrian Martín z Asparova týmu často těžil z toho, že měl možnost se vyvézt buď za Terolem nebo Faubelem a mohl spolupracovat s těmito zkušenými i co do nastavení motocyklu. Stejně pak třeba i další jezdci, třeba ti z formace týmu AJO Motorsport, proto tedy já osobně jeho příchod vítám velmi pozitivně a věřím, že budeme spolupracovat během kvalifikací, neboť kvalifikace zřejmě bude tím nejdůležitějším segmentem pro celý závod. V tak vyrovnané kategorii, již není možné si dovolit startovat někde z hranice jiného státu, jak se nám občas letos „podařilo“. Co se motocyklů týče, zvolili jsme stroje značky Honda, dle mého názoru je to správná volba, neboť Honda má nepochybně s vývojem čtyřtaktů bohaté zkušenosti a i dlouholetou tradici, proto se určitě nenechají inženýři tohoto japonského gigantu zahanbit nejen KTM, ale ani ostatními výrobci. Doufejme, že tedy bude všechno fungovat výborně a my budeme moci pomýšlet na vysoké umístění. Na první testy ve Valencii se těším podobně jako nyní na Vánoce. Tím pádem Vám všem přeji šťastné a veselé svátky vánoční, pohodu v rodinném kruhu, štěstí, zdraví, a tak dále. No a samozřejmě i skvělý start do roku 2012!.“

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...