web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Jakub Kornfeil: A tohle byla taky přeháňka!

Kapitoly článku

Konstatoval český mladík Jakub Kornfeil hned po dojetí závodu třídy stopětadvacítek v holandském Assenu, ve kterém skončil jako první nebodovaný jezdec, tedy na nešťastné šestnácté pozici.

Jakub však neměl na mysli jenom to, co za podmínky panovaly v průběhu závodu na trati, ale i skutečnost stavu rychlosti své Aprilie, kdy se okolo něj soupeři hlavně na dlouhých rovných či jemně zvlněných pasážích přehnali opravdu až neuvěřitelně lehce, což on pak musel kompenzovat velmi riskantní jízdou za stále se zvyšujícího mrholení v zatáčkách. Možná kdyby závod nebyl zastavený, tak by se mohl těšit z dalšího bodového výsledku, jenže ředitelství závodu se rozhodlo pro jeho zastavení, z důvodu velkého rizika pádů a zranění.

Kuba_Kornfeil_3Kuba_Kornfeil_4

Jakub Kornfeil: „Byť jsem si přál déšť, tak tohle byla jeho nejhorší varianta, jaká mohla nastat. Těsně před závodem šly zezadu okruhu neskutečné mraky a úplně všichni si mysleli, že začne pršet, což také od druhého kola postupně začalo a intenzita deště se stupňovala až po moment, kdy byl závod zastaven, tedy po 70% odjeté délky. Úplně nejvíce mne štve to, že se samozřejmě počítal průjezd předtím, kdy jsem byl ještě šestnáctý a tak jsem vlastně skončil bez bodu. Zpátky však k průběhu samotného závodu, do něhož jsem měl více jak dobrý start a v první zatáčce jsem byl někde okolo desáté pozice, což bylo sice dobře, bohužel však na výjezdu mi to z neznámých důvodů vynechalo a já ztratil zhruba pět pozic. Poněvadž motorka nefungovala tak jak měla, byl jsem odsouzen k boji ve skupince a nebylo možné z ní odjet. Domnívám se, že můj šéfmechanik byl v nastavení motorky velmi „opatrný“, tudíž mi to nejelo tak jako mým soupeřům, které jsem dokázal na brzdy či v zatáčce venkem předjet, ale na rovince jsem to pak dostával „sežrat“. Snažil jsem se, jak jen to šlo, ale prostě se to nedalo. S postupem času jsem si byl jistější jen v jedné věci, že s mrholením přijdou výpadky soupeřů a nemýlil jsem se. Myslím, že jsme mohli být úplně někde jinde, možná nás zabrzdil, tím myslím, že nás donutil k přílišné opatrnosti můj včerejší pád, ale měli bychom, protože na to máme pracovat tvrději a body pak budou běžná záležitost. Nešťastný jsem z toho, že se nepočítalo poslední kolo, protože kdybychom pokračovali, tak bych byl ještě o něco výše, odhadem tak dvanáctý, takhle jsem však sice první, ale ten bez bodu, což je škoda!“

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...