web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Jakub Kornfeil pojede na Aprilii RSA!

RSA - tři obyčejná velká písmena. Pro lidi neznalé problematiky pak dokonce absolutně zcela nic neříkající písmena. Jenže pro ty, co se aspoň trochu v motocyklovém sportu orientují, se jedná o úplně zázračnou formuli. Obzvláště pak, když k nim připojíte ještě jedno slovo - Aprilia.

 

Asi Vám to zatím moc smyslu nedává, ale někomu závodění a dosavadní výsledky Jakuba Kornfeila smysl daly a díky právě tomu, tak mladý Čech začne své školní prázdniny a i samotnou Velkou cenu Itálie v Mugellu, jenž se koná právě o tomto víkendu, za řídítky Aprilie RSA. Jedná se o výkonově lepší, rychlejší a technicky vyspělejší motocykl, než je starší verze RSW, kterou měl Kubajz k dispozici doposud. Nikde však není napsáno, že Aprilie RSA je v každých rukou patentem na úspěch. A pro případy toto stvrzující bychom nemuseli chodit nijak daleko. Naopak, jedná se o motocykl velmi citlivý jak na samotné nastavení, tak i senzitivní na jezdecké zacházení. A jen symbióza všech jednotlivých aspektů, včetně pečlivé práce mechaniků, Vás pak může dovést ke zdárnému cíli, v podobě zlepšených výsledků.

Pro úplnost informací, prvotní myšlenka poskytnout českému mladíčkovi lepší výchozí podmínky, se zrodila v průběhu uplynulé Grand Prix v Assenu. A to co mnohdy trvá měsíce, se odehrálo rychlostí světla. Italové totiž již sami pochopili, že jediný, kdo je momentálně schopen držet týmovou zástavu při bojových taženích za světovými body se ctí nad hlavou je právě Jakub Kornfeil a tak tedy jen tak ledabyle předhodili téma nabídky na vyzkoušení právě této varianty. Po pár telefonátech pak nic už nebránilo tomu, proč to nezkusit. Jakub tím nic neztratí, ale může naopak hodně získat. Motocyklů s tímto označením volných moc není, nicméně při troše snahy se sehnat dá. Náhradní díly byly pak tím posledním, co by někoho trápilo, když v týmu Ongetta Centro Setta přesně takovou motorku sedlá Holanďan Jasper Iwema.

 

Český fanoušek si tak už nemusí žehrat, ve stylu kdyby ten kluk tak dostal pořádný, tedy lepší materiál, to by pak byla věc atd. Nyní ten okamžik nastal, Jakub už ten materiál nyní má a vše ostatní už je jen a jen záležitost jeho vlastních rukou. Zcela určitě je tohle překvapující informace i pro spoustu z našich partnerů a sponzorů, jejichž přízně si nesmírně vážíme a doufáme, že se na nás za to maximum co děláme, nebudou zlobit. Vždyť se vlastně jedná o určitý nadstandard, kdy na konci může být mnohem větší radost z lepšího výsledku. Tato změna může pomoct zrychlit rozvoj Jakubova jezdeckého potenciálu a v případě, že se to ne úplně podaří, vždy existuje cesta zpátky. Tak nám držte všichni palce.

Jerez_ned_grid_042Estoril_sob_odp_125_361

Jakub Kornfeil: „Pro mne to bylo rovněž obrovské překvapení. Když jsem tuto informaci poprvé uslyšel, myslel jsem si, že to je sranda, ale ona je to opravdu realita a je to „super mazec“ a moc se novou zkušenost těším. Za to, že tahle možnost vůbec nastala, bych chtěl poděkovat už teď dopředu nejen všem svým partnerům, ale hlavně pak firmě Redox.“

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...