web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

König na flattracku v Rakousku vybojoval s Červenkou druhé místo

Tohle byl povedený závěr sezony. V náročném týmovém závodě v Rakousku skončil Oliver König společně s Matyášem Červenkou na druhém místě. Jednalo se o akci s názvem Day of dirt a zúčastnilo se jí celkem 24 týmů. „Objevili se tam testování jezdci z továrního motokrosového týmu KTM, výsledek nás velmi potěšil,“ hlásil König, motocyklový závodník z Prahy.

Právě flattrack bere König jako skvělou tréninkovou přípravu během náročné sezony v mistrovství světa superbiků. A také jako zábavu. O minulém víkendu se však účastnil akce Day of dirt společně s Matyášem Červenkou, s talentovaným závodníkem, který si vyzkoušel v roce 2020 nejslabší třídu SSP300 v rámci šampionátu superbiků.

„Mates na flattracku seděl popáté v životě a poradil si s tím naprosto skvěle,“ hodnotil König svého týmového kolegu. Oba přitom měli postarší závodní techniku. „Jeli jsme na kawasaki z roku 2012. Doufali jsme, že babičky dojedou, dostaly za ty tři hodiny fakt zabrat,“ doplnil s úsměvem König, který ve finálové jezdě předvedl stint na 45 minut a soupeřil například proti Ervínu Krajčovičovi, čerstvému mistrovi světa.

Nebojácnou a dravou jízdou se dokázali proti zkušenější konkurenci oba prosadit. Vždyť druhé místo obsadil König s Červenkou také v kvalifikaci. „Mám z toho fakt radost, je to mé první pódium ve flattracku. Hrozně moc mě baví, třeba také ve využití pro můj trénink a přípravu na sezonu,“ dodal účastník dvou sezon v MS superbiků. „Nemohu si ale pořádně sednout, bylo to fakt hodně náročné. Mám sedřený zadek a mozoly na dlaních.“

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...