web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Filip Salač ukončil ve Valencii letošní sezónu a už zítra zahajuje novou

Do závěrečného závodu letošní sezóny v kategorii Moto2 startoval Filip Salač ze třetí řady. Měl nakročeno k dobrému výsledku, ale veškeré naděje padly v první pravotočivé zatáčce úvodního kola. Český jezdec se připletl k hromadnému pádu Garcii, Guevary a Viettiho. Vyhnul se sice střetu, ale za cenu výjezdu hluboko do kačírku. Propadl se až na 28. místo a následující stíhací jízdou se protlačil na konečnou sedmnáctou pozici.

Svými časy by se Filip v dnešním závodě držel spolehlivě v nejlepší desítce, ale stáhnout tak velkou ztrátu není v nesmírně vyrovnané kategorii Moto2 reálné. Navzdory tomu se svým dnešním výkonem rozloučil s letošní sezónou i s týmem QJ MOTOR GRESINI RACING velmi důstojně.

„Bohužel jsem se hned v prvním kole připletl do incidentu několika jezdců a musel vyjet mimo trať. Ztratil jsem asi patnáct vteřin a z posledního místa pak doháněl, co šlo. Moje tempo odpovídalo časům kolem šestého a sedmého místa, ale to v naší kategorii nestačí na dotažení se zpět na špičku. Pochopitelně mě mrzí, že jsem neutrhl pár bodů, protože Vietti byl mimo hru, ale i tak skončil v celkovém hodnocení přede mnou. Každopádně závod byl hodně emotivní, užil jsem si stíhací jízdu a teď už mně zbývá jen rozloučení s týmem, jehož jsem byl dva roky součástí. Všem moc děkuji, prožili jsme toho opravdu hodně. Máme spoustu společných zážitků, dvě pódia, jedno pole position a tři první řady. Za tím vším je spousta usilovné práce celého týmu. Teď už se těším na novou výzvu. Hned zítra budu tady ve Valencii testovat v barvách ELF Marc VDS Racing Team nové pneumatiky Pirelli,“ prozradil po dnešním závodě Filip Salač #12.

Závod kategorie Moto2 dnes vyhrál suverénním výkonem Fermín Aldeguer, druhý skončil Aron Canet a třetí Alonso Lopez. Filip Salač obsadil v konečném hodnocení 11. místo se ziskem 110 bodů. Letošní sezóna byla jednou z nejdelších a od roku 1949 se poprvé končí až v závěru listopadu. Ročník 2024 naopak začíná už zítra oficiálními testy kategorie Moto3 a Moto2.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...