web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Odstartovalo MMČR a Přebor ČR v endurosprintu v obci Úterý u Plzně

Letošní seriál zahrnuje 3 endurosprinty a 2 klasické soutěže v enduru a závěrečný motokros formou, která se koná na šestdenní. Letošní sezonu se snažila komise přiblížit samotným jezdcům a zohlednila připomínky závodníků. Vyhlášení odpovídá již standardům dnešní doby, za což děkujeme partnerům celého seriálu a časomíra je pod kontrolou samotné komise a bez problémů.

Vše tedy začalo o víkendu 22-23.4.2023, kdy pořadatel pod vedením Jiřího Koutného připravil perfektní trať a jak sám Jiří uvedl, takhle připravenou celou trať neměl snad nikdy. Počasí také přálo, hlavně v sobotu, kdy byl slunný den a konečně jarní teploty. V neděli sice pršelo, ale naopak někteří hodnotli, že se jim jelo i lépe.

Již tradičně se depo začalo zaplňovat v pátek odpoledne, závodníci začali procházet testy a seznamovat se s tratí. Navečer proběhla technická a administratvní prohlídka. Stejně tak v sobotu ráno a odpoledne pouze pro přebor.

Samotný start závodu byl v sobotu v 8:30, kdy začínalo Mezinárodní Mistrovství ČR třídy E1, E2 a E3, včetně MMČR VET. První den byl startovní rošt podle čísel ve třídě. Novinkou pro letošní rok je, že jezdci musí odevzdat motocykl do předstartovního prostoru nejpozději 20 minut před startem prvního jezdce své jízdy. První den měli jezdci MMČR na kolo 25min. Ve 12:30 odstartoval Přebor ČR třídy E1, E2, E3, V50, V60, PČR C, 85ccm a MMČR ženy, čas na kolo bylo 40min z důvodu vysokého počtu závodníků. V neděli se pořadí obrátlo první v 8:30 PČR a ve 13:00 MMČR, kdy se startovalo PČR podle průběžného pořadí dané třídy a MMČR podle absolutního pořadí. První i druhý den MMČR absolvovalo 7 kol, PČR 6 kol a třídy PČR 85m V50, V60 a PČR C kol 5. Jeden okruh měl cca 8 km a dva rychlostní testy, jeden cross test a enduro test. Okruh tvořil 100% přírodní povrch.

Absolutním vítězem se stal Matěj Škuta, druhý Jaroslav Kalný, třetí Yanik Spachmuller, dále Zdeněk Pitel, Ondřej Havrda, Matěj Skořepa, Jakub Hedrlín, Garry Dittman, Eduard Vyšanský a Filip Fiala.

Pořadí ve třídách MMČR po prvním podniku

E1 - Yanik Spachmuller, Matěj Skořepa, Jakub Hedrlín

E2 - Matěj Škuta, Ondřej Havrda, Zdeněk Pitel

E3 - Jaroslav Kalný, Filip Fiala, Eduard Vyšanský

VET - Miloslav Škuta, Petr Křivánek, Petr Uher

Ženy - Zuzana Nováčková, Adéla Mejsnarová, Celine Heistermann

Stejně jako v minulých letech je součástí endurosprintu také Přípravný podnik dětí, který odstartoval v sobotu 11:45. Podnik se těšil velké účast a tak se jely dvě kategorie a to 50ccm a vyšší a každá po dvou 10t minutových rozjížďkách. Opět byla trať perfektně nachystaná, široká na rovince se zatáčkami. Startovné bylo jako již tradičně zdarma. Cílem dětského podniku je, aby si t nejmenší zkusili přírodní trať, poměřili síly s ostatním a nasbírali cenné zkušenost pro další závodění. Tentokrát ty nejmenší jezdce na trať zavedl nejrychlejší jezdec obou dnů Matěj Škuta a ceny předal Zdeněk Pitel. Děkujeme

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...