web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

König v Assenu odstartuje s novým podvozkem. Rychlejší superbike se ale ještě stále skládá..

Vyhlížel, jak v Nizozemsku usedne na zcela nový stroj. K tomu však ještě nedojde. I tak bude mít Oliver König pro závody superbiků v Assenu k dispozici nový materiál, konkrétně podvozek. „Další věci se nepodařilo zatím sehnat, na všechno se čeká. Ale nová sériová motorka by měla dorazit do Itálie v tomto týdnu,“ vysvětlil Miloš Čihák, jezdcův manažer. Jediný český zástupce v prestižním šampionátu jde však do tréninků, které začnou v pátek, odhodlaně. „Těším se a chci ukázat zrychlení,“ dodal König. Víkendové závody bude přenášet Nova Sport.

Rodák z Prahy má za sebou v letošní sezoně dva závodní víkendy v Indonésii a v Austrálii. V obrovsky těžké konkurenci skončil nejlépe na 17. místě. Do posledního závodu ani nevyjel po technické závadě jeho motorky na startovním roštu. A tak tým Orelac Racing Movisio vyvíjel maximální aktivity k tomu, aby pro českého závodníka zajistil novou motorku. „Jenže situace na trhu s díly je taková, že se na všechno dlouho čeká a nic není. Podařilo se ale sehnat nový podvozek od značky Öhlins, který bude mít už pro závody v Nizozemsku. Zároveň nová sériová kawasaki by měla dorazit do Itálie, poté jí budeme upravovat,“ dodal Miloš Čihák.

I na menší úpravy na jeho stroji se Oliver König těší. Na evropskou část šampionátu superbiků se připravoval hlavně v Praze, v posilovně na Brumlovce. „Pak jsem byl trénovat v Brně s Ondrou Ježkem a Karlem Hanikou, jak v posilovně tak na motokrosu,“ dodal český jezdec, který zatím moc neví, kam by ho úpravy na motorce měly posunout. „Cílem je být co nejvíce u ostatních jezdců a dostávat se do soubojů, protože ty mě na závodění baví nejvíce.“

A jeho manažer doplnil konkrétnější zadání: „Doufám, že se podaří, aby měl ztrátu minimálně dvě vteřiny na kolo. Nejen, že tu jsou všichni zkušenější, ale mají také zcela nové stroje, někteří také s tovární podporou. My budeme konkurovat dravostí a šikovností,“ dodal Čihák. Závody v Nizozemsku začínají v sobotu od 14:00, ve stejném čase také v neděli. V ten dej je ještě od 11:00 Superpole Race.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...