web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Ondřej Vostatek do prvního závodu španělského mistrovství nezasáhne

Po absolvování zimní a jarní přípravy, která vyvrcholila oficiálními testy v Jerezu, se ukázalo, že Ondřej a jeho tým New2project je perfektně připravený a budou schopni bojovat o španělský titul. Start sezóny se ale Ondrovi velmi komplikuje a do prvních závodů ze zdravotních důvodů nenastoupí.

Jan Vostatek uvedl:

Bohužel musíme start sezóny odložit. Ondra musel po návratu z testů navštívit lékaře pro přetrvávající bolesti v krku. Lékař mu ihned nasadil antibiotika, ale jeho zdravotní stav se i přesto dále zhoršoval. Bojoval několik dní s velmi vysokou horečkou a víkend před závody musel vyhledat lékařskou pohotovost. Lékaři mu změnili antibiotika a provedli další vyšetření, kvůli podezření na možnou infekční mononukleózu. Ta se ve středu bohužel potvrdila. Onemocnění infekční mononukleózou je z pohledu rekonvalescence velmi zdlouhavé a vyžaduje opravdový klid. Po konzultacích s lékaři, bude Ondra podstupovat pravidelné vyšetření a kontrolu jater a sleziny na ultrazvuku. Tyto orgány jsou nemocí nejvíce postiženy a jakýkoliv otřes nebo náraz by mohl mít pro Ondru trvalé nebo i fatální následky. V tuto chvíli nedokážeme odhadnout ani to, jestli Ondra stihne druhý závod v Aragónu, ale teď je nejdůležitější, aby se Ondřej plně uzdravil a nabral zpět svojí sílu.“

Věřím, že i po tomto onemocnění se bude schopen brzy vrátit na svojí vrcholovou výkonnost a podaří se mu během sezóny dohnat bodovou ztrátu v šampionátu,“ dodal Jan Vostatek na závěr.

 

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...