web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Cenné body z Argentiny pro Filipa Salače

Program závěrečného dne seriálu Mistrovství světa silničních motocyklů v Argentině výrazně ovlivnilo počasí. Závod třídy Moto2 se jel na mokru a kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám byl vypsán na 14 kol. Filip Salač startoval z páté řady. Hned v prvním kole získal několik pozic a pohyboval se ve skupince bojující o páté až desáté místo. Cílem mokrého závodu projel nakonec sedmý a připsal si na své konto devět cenných bodů.

Na čele závodu se rychle usadila tříčlenná skupinka jezdců bojujících o bednu, Filip se pohyboval mezi šestou a devátou pozicí. Po celý závod dokázal udržet dobré tempo, ale zbytečně neriskoval, protože k chybě a pádu je na okruhu Termas de Río Hondo vždy velmi blízko.

„Byl to náročný závod, podmínky nebyly vůbec jednoduché. Ale měl jsem dobrý start a hned v prvním kole se posunul o několik míst dopředu. To bylo super, ale bohužel jsme si s týmem mysleli, že bude trať rychle osychat, což se nestalo, protože stále poprchávalo. Neměli jsme nastavení na plnou vodu, a proto jsme trochu ztráceli. Každopádně jsem jel na hraně celý závod a mám radost ze sedmého místa i dalších bodů. Nebylo to jednoduché, měl jsem několik krizí a o to víc jsem rád, že jsem dojel v top ten. Můžu jít spát s čistým svědomím, že jsem pro dnešní závod udělal maximum. Teď nás čeká Texas, který patří mezi moje oblíbené tratě, takže se do Ameriky velmi těším,“ komentoval dnešní závod Filip Salač #12.

I když je teprve začátek dubna, Filip Salač má společně se svým týmem QJMOTOR GRESINI RACING odjetý už druhý podnik seriálu MotoGP. Na své konto si připsal 22 bodů a průběžně drží pátou příčku. Na řadě je Velká cena USA, která proběhne 16. dubna v Texasu.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...