web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Deštivý začátek sezony v Austrálii. König musel po technickém problému předčasně ukončit závod

Velmi náročně začal letošní ročník mistrovství světa superbiků. Hned v prvním závodě v Austrálii pršelo a trať byla po celou dobu mokrá. Oliver König se po technických problémech do cíle nedostal, když v jedenáctém kole zajel do boxů. „Jednalo se o elektroniku, s motorkou nešlo pořádně řadit, chovala se nepředvídatelně,“ vysvětlil jediný český zástupce v prestižním šampionátu. Hlavní závod tak nedokončil po hodně dlouhé době, naposledy v roce 2021 v Indonésii. V neděli ráno startuje druhý závod opět na Nova Sportu.

Sezonu český jezdec rozjel velmi hezky, když v prvním měřeném tréninku v Austrálii bral devatenácté místo s odstupem 1,7 vteřiny od nejlepšího. Jenže poté jeho závodní kawasaki nejela podle optimálních představ. „Na první den testů to vypadlo dobře, od té doby ale stojíme na jednom místě. Zrychlil jsem pouze o dvě desetiny, což není normální. Museli jsme vyměnit tři motory a zatím nevíme, jak z toho ven,“ popsal König, rodák z Prahy.

Důkazem technických komplikací byl také první letošní závod, který český jezdec nedokončil. „Přerušil se kontakt v nějakém kabelu. Když jsem projížděl zatáčkou, kde jsem vždycky měl vytočenou čtyřku, tak mi najednou na displeji ukazovalo zařazenou jedničku. Když jsem ubral plyn, tak mi naopak plyn přidala. Nešlo s ní řadit pořádně, bylo to nebezpečné. Proto jsem se rozhodl zajet raději k mechanikům,“ popsal těžkosti König, který má před sebou druhou kompletní sezonu v elitní třídě superbiků.

Jediným pozitivem sobotního programu byly nabrané zkušenosti z mokrého závodu. König ze začátku předjel Hafizhe Syahrina z Malajsie, ten mu to však na začátku závodu vrátil a pak už jezdil sám. Časově se však neztratil. „Bylo to náročné, ze začátku jsem byl trochu přibrzděný, neměl jsem dobrý pocit hlavně s gripem na zadním kole. Snažil jsem se zrychlovat, což se mi také dařilo. Mé nejrychlejší kolo nemá takovou časovou propastnou ztrátu, jak tomu bylo dříve. Alespoň něco maličko pozitivního,“ dodal König. Nedělní program začne tréninky, Superpole Race a od cca 6:00 by měl startovat druhý závod. „Už by pršet podle předpovědí nemělo,“ dodal König jezdec z týmu Orelac Racing Movisio.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...