web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Již o tomto víkendu se v Mostě koná MS Superbiků

Od pátku 6. do neděle 8. srpna 2021 se na mosteckém autodromu uskuteční další závod MOTUL FIM Superbike World Championship. Premiérový závod v Mostě je jedním z nejvýznamnějších motoristických podniků, který se na území České republiky letos uskuteční. Na startu navíc bude i sedm českých závodníků. K televizním obrazovkám přilákají závody WSBK více jak 250 milionů diváků po celém světě. Domácí fanoušci motorsportu mají jedinečnou příležitost sledovat světovou elitu na vlastní oči z tribun kolem okruhu.

Náročné a intenzivní přípravy se chýlí do finále a mostecký okruh je nyní ve skvělé kondici. Pro bezpečnost jezdců i diváků bylo provedeno několik úprav, které si vyžádaly investice ve výši 15 milionů korun. Týkaly se zejména povrchu, svodidel, únikových zón, ale také obrubníků a mnoha dalších prvků. Takto vyladěný okruh nyní slibuje opravdu špičkové výkony, a proto se očekává i pokoření traťového rekordu. „Mám velkou radost, že se nám společně se zástupci Autoklubu ČR podařilo do Mostu přivézt světové Superbiky a věřím, že atmosféra vrcholného motoristického podniku přiláká i hodně fanoušků. Podobné podniky jsme u nás v posledních letech mohli sledovat už jen v televizi, a o to bude závodní víkend pro všechny výjimečnější. Samotný okruh se díky pořádání WorldSBK posunul do první ligy a jsem rád, že mohu být u toho,“ říká Josef Zajíček, předseda představenstva Autodrom Most.

V nejsilnější kategorii Superbike se představí brněnský rodák Karel Hanika. „Na domácí závod superbiků se strašně těším, bude to můj druhý závod v kategorii Superbike. Ten první byl před třemi lety. Uvědomujeme si, že konkurence je každým rokem silnější a naše pozice bude na chvostu startovního pole, ale jedu s týmem Yart Yamaha, se kterým startuji v závodech endurance, takže se dobře znám se všemi členy týmu. Máme podporu i od tovární Yamahy, takže materiál určitě nebude špatný. Věnoval jsem se hodně přípravě, novým pneumatikám, ale s motorkou s díly na WSBK jsem ještě nezávodil, otestujeme ji při trénincích. Jediným, co nám hraje do karet, je znalost tratě. Budu rád, když se povede nějaký výsledek. Dám do toho všechno! Chci poděkovat všem, kteří mi umožnili tady startovat, především Autoklubu České republiky a mému týmu Yart Yamaha,“ vzkázal nadšený Karel Hanika.

Stálými účastníky třídy World Supersport 300 jsou Petr Svoboda a Oliver König. Společně s nimi se představí i Filip Feigl a Matyáš Červenka. „Nejzásadnější víkend letošní sezóny!  Moc se těším, i když vím, že na nás bude vyvíjen velký tlak. Jet před domácím publikem bude skvělé, navíc mě přijede podpořit mamka a babička s dědou. Každý den makám od rána do večera s Filipem Salačem, Filipem Feiglem a Matyášem Červenkou. To jsou kluci, kteří tam pojedou také, kromě Filipa Salače, který pojede už s novým týmem rakouskou Grand Prix. Cíle jsou vždy stejné, jsme závodníci a chceme vyhrávat. Já doufám, že potěším diváky, tým Movisio Racing Team i sponzory, kterým bych chtěl strašně moc poděkovat. Dále Autoklubu České republiky v čele s Janem Šťovíčkem, že se tohle podařilo uspořádat, protože to bude takový motoristický highlight v Česku. Věřím, že si všichni užijeme víkend na maximum a zadaří se mi zajet nějaký dobrý výsledek. Chtěl bych pozvat všechny diváky, aby nás přišli podpořit,“ sdělil Oliver König.

Na domácí mistrovství světa superbiků se těší také Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR, národní autority pro motorsport, který se o zařazení podniku do kalendáře WSBK významně přičinil. „Je to kolektivní práce, moc děkuji Matěji Smržovi, panu Zajíčkovi z Mostu, ale i všem, kteří pořádání této významné akce světového významu podpořili, obchodním partnerům i vládě České republiky. My se letos pořádně činíme, českým fanouškům jsme zajistili rekordních dvanáct závodů světových šampionátů motocyklového sportu. Zatím máme za sebou plochou dráhu na Markétě v Praze, motokros v Lokti a supermoto ve Vysokém Mýtě, po všech stránkách dopadly na jedničku. Prapor České republiky držíme ve světovém měřítku pořádně vysoko! Superbiky v Mostě jsou po absenci MotoGP podnikem silničních závodů motocyklů roku. Přijďte se všichni podívat, bude to stát za to!“ pozval příznivce Jan Šťovíček.

Vstupenky jsou k prodeji online na stránkách Autodromu Most:  https://www.autodrom-most.cz/cz/tickets/?tprid=336486

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...