web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Dva úžasné customy Scout od Indian Motorcycle Metz

Francouzský dealer Indian Motorcycle Metz, známý na sociálních sítích svými nádhernými customy, opět zazářil dvěma úžasnými přestavbami modelu Indian Scout Bobber. Custom „Hundred“ vznikl u dealera Indian Motorcycle Metz z města Woippy v samém srdci Lorraine jako oslava milníku 100 prodaných motocyklů za jeden rok, zatímco stavba „Red Wings“ je celá o čistotě oldschoolových motocyklů.

Dva naprosto rozdílné přístupy k modelu Scout Bobber – dragsterovými speciály inspirovaný „Hundred“ a „Red Wings“ v retro stylu – ukazují, jak fantazie, pečlivě vybrané díly a cit pro detail mohou vytvořit velmi odlišné a naprosto jedinečné jízdní zážitky na jednom a tom samém původním motocyklu.

Thomas Castany z Indian Motorcycle Metz řekl: „Udělali jsme maximum, abychom předvedli zábavný, mladý a dynamický charakter a neexistuje lepší způsob jeho vyjádření než prostřednictvím přestaveb modelu Indian Scout. Indian Motorcycle je legendární značka, a jsme hrdí, že jí můžeme v Lorraine zastupovat.“

Indian Motorcycle Metz „Hundred“

Závodní duch přímo čiší z customu Scout Bobber „Hundred“, který našel inspiraci přímo na amerických drag-stripech, kde vládne vůně spálené gumy a benzínu. Lidé v Indian Motorcycle Metz dali do transformace Scoutu všechnu svoji vášeň a znalosti a dlouhé dny pracovali až do noci.

Protaženou jízdní pozici podobnou závodnímu dragsteru tvoří obrácená řídítka Biltwell, sedlová sada od firmy Wunderkind a představec. Sání je kompletně otevřené, aby mohl Scout volně dýchat přes filtr Trask Performance. Výfuk nese značku Freedom performance a chladící kapalina proudí v zesílených hadicích Samco Performance. Ráfky Revtech jsou obuté do pneumatik Avon Cobra Chrome, vzduchové tlumiče dodala firma Arnott a brzdové kotouče mají logo Galfer.

Úžasné lakování v odstínu Orange Lamborghini, které se skládá ze sedmi vrstev laku včetně finální keramické vrstvy, obstarala firma AR Performance.

Indian Motorcycle Metz „Red Wings“

Od drzého dragsterového stylu k jednoduchým čistým křivkám oldschoolového vzhledu. Prodejce Indian Motorcycle Metz chtěl vzdát hold duchu starých časů tím, že motocykl co nejvíce odstrojil a přidal detaily jako víčko palivové nádrže ve stylu Monza a víko řemenice s frézovaným Jokerem.

Autor customu vzal nejdříve útokem katalog originálního příslušenství Indian Motorcycle, odkud pochází ovládací prvky jako černé páčky brzdy a spojky, stejně jako rukojeti a originální plotny. Nádherné plovoucí jednomístné sedlo opatřené logy Indian Motorcycle a Indian Motorcycle Metz je ukázkou dokonalé řemeslné práce Joffa le Barbu z firmy Les Leathers.

Zářivá chromovaná vyplétaná kola doplněná výfukem Freedom Performance jsou vyrobena na zakázku firmou HD Wheels USA, zatímco širokou 200mm zadní pneumatiku odpruženou vzduchovými tlumiči Arnott, částečně zakrývá na míru vyrobený blatník od Indian Motorcycle Metz. Se zářivými prvky kontrastuje lak v odstínu Apple Candy s hlubokým efektem od AR Performance. Jedinečným a poutavým prvkem je ale zejména přední vidlice springer, vyrobená speciálně pro „Red Wings“ německými specialisty na ruční kovovýrobu z firmy Blechfee. Čočkovité přední světlo, směrovky Kellerman a zesílená řídítka Klock Werks dávají přední části skutečně unikátní výraz.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...