web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

V šampionátu ESBK Vostatek poprvé v top ten

17. – 18. července 2021 pokračoval španělský šampionát ESBK v Barceloně, kde se opět dařilo českému závodníkovi Ondrovi Vostatkovi v kategorii Supersportů. Po počátečních technických problémech se mu dařilo v kvalifikaci i v závodech, kde bojoval o umístění v první desítce a nakonec vybojoval deváté a desáté místo.

Společně s týmem GM FUEL– VRC TEAM Ondřej řešil první dva tréninkové dny problémy s elektronikou a akcelerací motocyklu. Motocykl se na trati několikrát zastavil a Ondřej musel zpět do boxu. Naštěstí se podařilo závadu elektroniky odstranit do sobotní kvalifikace.

V první části kvalifikace Ondřej udával tempo a vedl, ve druhé polovině bojoval o páté až sedmé místo. Až v posledním kole se podařilo několika soupeřům zajet rychlejší kolo a Ondřej skončil na místě třináctém.

V prvním závodě Ondřej dobře odstartoval, ale závod byl po několika kolech zastaven červenou vlajkou kvůli velkému množství pádů na trati. Po restartu se Ondřej posunul dopředu a bojoval o osmé místo po sedm kol do konce závodu. Nakonec vybojoval místo deváté.

Ve druhém závodě se Ondřej dostal do vedoucí skupinky, ale brzy přišel pád jednoho ze soupeřů. Tím se vedoucí skupinka jezdců roztrhala. Ondřej ztratil kontakt se svými soupeři a musel dotahovat ztrátu. To se mu podařilo a začal boj s motocykly kategorie Open. Po každé když je Ondřej předjel, začali s ním bojovat a vrátili mu předjetí zpět. Díky těmto soubojům se mu už nepodařilo dotáhnout se na čelo závodu. Ondřej přesto dál bojoval až do cíle a závod dokončil i po druhé v top ten, tentokrát na desátém místě.

Ondřej Vostatek po závodech uvedl:

Poprvé jsem se dostal mezi deset nejlepších jezdců, takže je za námi zase kus dobře odvedené práce. Měli jsme hodně technické problémy. Některé se podařilo vyřešit a některé bohužel přetrvávaly i v závodech. Nemohl jsem předjíždět soupeře na rovince ani ze slipstreamu, ale celkově se postupně zlepšujeme a doufám, že v tom budeme i nadále pokračovat“, dodal Ondřej na závěr.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...