web stats
Přihlásit se Registrovat
Přihlaste se k vašemu účtu
Pokud účet nemáte, pak se zaregistrujte

Vostatek po dlouhé nemoci bojoval ve Valencii o vítězství

3. – 14. května 2023 pokračovalo mistrovství Španělska na okruhu ve Valencii už i s naším jezdcem Ondřejem Vostatkem, který se vrátil k závodění po dvouměsíční pause. Kvůli nemoci, která mu zkomplikovala začátek sezóny, musel vynechat úvodní dva závody šampionátu. Poprvé v letošní sezóně tak nastoupil do závodů v kategorii Supersportů a vedl si i přes značnou únavu výborně. Se svým týmem New2Projekt si vyjel v kvalifikaci čtvrtou pozici na startu a v závodech bojoval i o vítězství.

V den odjezdu do Valencie byla Ondrovi ukončena lékařem neschopenka a nebylo vůbec jasné, zda a jak celé závody vlastně zvládne. Již od prvních tréninků se mu ale dařilo až nečekaně dobře. V prvním tréninku byl na špici celého startovního pole s dalšími dvěma loňskými účastníky Mistrovství světa Supersportů. Společně s týmem pracoval především na nastavení podvozku a ve volném čase se snažil maximálně odpočívat a využít čas ke spánku a nabrání nových sil.

V kvalifikaci se mu podařil zajet čtvrtý čas 1:36,5 a tím i svůj osobní rekord na této trati. V prvním závodě se start Ondrovi příliš nepovedl, ale stále se držel ve vedoucí skupince jezdců. Po jednom ze soubojů, ale vyjel mimo trať a soupeři mu poodjeli. Ztrátu se mu už nepodařilo stáhnout a závod Ondra dokončil na pátém místě.

Ve druhém závodě výborně odstartoval a ze čtvrtého místa se začal pomalu probojovávat dopředu. Se soupeři si několikrát vyměnil pozice a od sedmého kola se dostal do vedení závodu. Od desátého kola pomalu začal ztrácet sílu. Přesto se snažil udržet v boji o podium co nejdéle. V závěru závodu už mu potřebná síla ale chyběla a závod nakonec dokončil na místě čtvrtém.

Ondřej Vostatek po závodech řekl:

Už jsem se nemohl dočkat, až zase začnu závodit. Takže jsem rád, že zase můžu dělat to, co mě baví a celý víkend jsem si moc užil. Je to pro mě ještě náročné, tak jsem se snažil hodně odpočívat. Motocykl fungoval výborně a celý víkend jsme měli dobrou rychlost. V závodě jsem si vyzkoušel i vedení a došlo myslím i na pěkné souboje. Nyní se budu, co nejdříve to půjde, soustředit hlavně na svojí fyzičku a doufám, že se brzy budu cítit lépe a budu připraven se o pódium porvat až do konce.“

S výkonem Ondry jsme spokojení, vzhledem k tomu, že dlouho neseděl na motorce a neměl ani žádný kondiční trénink. Neztratil na rychlosti a už v prvním tréninku byl na špici. Konkurence je tu silná. Jsou tu jezdci, kteří mají zkušenosti s MS Supersportů nebo ze zahraničí,“ řekl Jan Vostatek.

Ondrův úkol v prvních dvou tréninkových dnech bylo najít jistotu po dlouhé pauze, což se vcelku povedlo. Všechny tréninky byl vždy mezi Top 5 jezdci, kteří byli všichni v pár desetinách. Bylo tedy jasné, že Ondra bude schopen bojovat o stupně vítězů, což byl i letošní plán. Bohužel v závěru závodů byl trochu limitovaný, což je následek jeho dvouměsíčního onemocnění. Ale věřím, že se to zlepší. Tým byl perfektně připravený a snažil se to Ondrovi maximálně ulehčit. Je skvělé, že všichni chtějí výsledky a berou to opravdu vážně. Věřím, že ve zbytku sezóny se to podium podaří,“ dodal Jan Vostatek na závěr.

Nejnovější komentáře

V Mostě to letos rozjeli ve velkém, paráda ...
Marco33 napsal komentář k Jakub Kornfeil se vrací!
Paráda, tak alespoň něco. Jen je škoda, že to asi nikde v televizi neuvidíme.. Nebo se pletu?...
Ranger61 napsal komentář k Nový provizorní kalendář MotoGP 2020
Sice dobrá zpráva, ale stejně bude Brno bez fanoušků a i bez novinářů jen u televize. Velice s podiv...
Dobrá zpráva, Jackovi fandím už moc dlouho a myslím, že si to zaslouží Snad nebude zbrklej a nebud...